Tart a viharkárok felszámolása, kedd délig országszerte újabb 966 káreseményt jelentettek be a katasztrófavédelem műveletirányítási ügyeleteire, így jelenleg 7514 esetet tart nyilván a szervezet.
100 milliárd forintos keretet használhatnak fel a panelházak energetikai korszerűsítésére, azonban ezt a keretet a kormány kiterjesztheti. Ezzel a családi házak tulajdonosai is pályázhatnak az energetikai felújításokra.
A legfrissebb Magyar Közlönyben található kormányhatározat szerint módosul a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program. Bár a kormányhatározatból nem derül ki se a változás oka, se annak tartalma, az elmúlt időszak alapján mi az alábbiakra tudunk következtetni:- A tavaly tavasszal elfogadott KEHOP szerint vissza nem térítendő forrást szánt a kormány a lakosságnak energiahatékonysági felújításokra. Ezt a forrást azonban egy tavaly őszi kormányhatározat alapján átcsoportosítja az állami és önkormányzati ingatlanok felújítására, cserébe viszont a lakosságnak megígért egy 100 milliárd forint körüli, visszatérítendő uniós keretet.
- Ezt a keretet a kormány értelmezése szerint csak a panellakásokban élők tudnák felhasználni, mivel a kertes házakban magánszemélyek élnek, akik közvetlenül nem férnek hozzá az uniós forrásokhoz, addig a társasház jogi kategória, amely hozzáférhet közvetlenül is. Azonban nem lenne igazságos megkülönböztetni a panelben, illetve a kertes családi házban élők csoportját, így mindkét csoportnak egyaránt felkínálnák a hitelalapú forrásnak számító 100 milliárdos keretet.
- Egyelőre bizonytalan, hogy ha valóban ilyen tartalommal küldi ki a kormány a KEHOP módosítását Brüsszelbe, akkor azt a Bizottság el is fogadja.
- Eredetileg 40 százalék körüli vissza nem térítendő forrásokkal számolhattunk, azonban kétharmadnyi arányban hitelből kellene végrehajtani az energiahatékonysági felújításokat, beruházásokat a saját egyharmad körüli önerő mellett.
A részletekért olvasd el a Portfolio elemzését!

Bődületesen elszálltak a magyar lakásárak, de ez még csak a kezdet: most jöhet az igazi fekete leves
Az új program célja, hogy enyhítse az elszállt lakásárak hatását, és ismét elérhetővé tegye az otthonteremtést sok család számára.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


