Az új program célja, hogy enyhítse az elszállt lakásárak hatását, és ismét elérhetővé tegye az otthonteremtést sok család számára.
Mivel rengeteg magyar család figyelmét kerülte el, hogy az ELMŰ szolgáltatóváltása miatt új bankszámlaszám van a villanyszámlákon, így sokan rossz helyre utalhattak januárban.
Sok ELMŰ ügyfélnek nem tűnt fel januárban, de a szolgáltatóváltás - amiről egyébként a Pénzcentrum is beszámolt még a múlt év végén - miatt nemcsak a díjbekérők feladója változott (az új szolgáltató az ELMŰ-ÉMÁSZ Energiaszolgáltató Zrt.), hanem a kedvezményezett bankszámlaszáma is.Nem kell azonban megijedni, a legtöbb esetben ugyanis a korábbi és az új szolgáltató megoldja (vagy már meg is oldotta) a felhasználók figyelmetlenségéből adódó kellemetlenséget. Nézzük az egyes eseteket:
- Akik sárga (fehér) csekkel fizettek: függetlenül attól, hogy valamelyik okos alkalmazással, automatánál, vagy a postán sorba állva fizettek eddig, nekik nincs semmi dolguk. Az új szolgáltató által kiállított csekken ugyanis természetesen a helyes számlaszám van.
- Akik csoportos beszedésen voltak: Itt a legegyszerűbb a helyzet, a villamos energiáról szóló törvény értelmében ugyanis szolgáltatóváltás esetén lehetőség van a csoportos beszedési megbízások átadására is. A Pénzcentrum értesülései szerint ez az ELMŰ esetében is megtörtént: a legnagyobb bankoknál zökkenőmentes volt az átállás, de a kisebb pénzintézeteknél, takarékoknál érdemes lehet utánanézni a megbízásunknak. Ahol nem sikerült az átállás, a régi szolgáltató természetesen már nem fog leemelni összegeket a számlánkról; de ha nem intézkedünk, könnyen fizetési felszólítás landolhat a postaládánkban, melynek feladója az új szolgáltató lesz.
- Akik eseti utalással fizettek: A Pénzcentrum értesülései szerint azoknál, akik figyelmetlenségből a régen megszokott számlaszámra utaltak, extra díj felszámolása nélkül továbbítják az új kedvezményezett felé a befizetett energiadíjat. Na persze csak abban az esetben, ha minden fizetőazonosító helyesen volt feltüntetve az utalás során. Arról nincs információnk, hogy ezt meddig hajlandóak megtenni, tehát mindenképp állítsuk át a kedvezményezettet. A hátralékos fogyasztókra azonban ez nem vonatkozik, nekik újra el kell utalniuk a számlázott tételt, a rossz helyre utalt összeget pedig később maradéktalanul jóváírják számlájukon.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


