Mutatjuk, hogy 2025-ben melyik napra esik itthon a gyereknap, mit ünneplünk ezen a napon és honnan ered ez a hagyomány.
Az unió csalás elleni hivatala tavaly megállapította, hogy az egyik pályázati konstrukcióban magyar részről rendszeresek a visszaélések. Az önkormányzatok például - ciklusokon átívelően - a reális ár többszörösét fizették a játszóterekért - írja a Népszabadság.
Több magyarországi településen a kivitelezési költségek többszöröséből épült játszótér. Például a tésenyi játszóteret a lap számításai szerint maximum másfél millió forintból meg lehetett volna építeni, míg az uniós támogatásból valójában 6,8 millió forintot költött rá a kivitelező cég. Több hasonló eset is előfordult az utóbbi években, az unió vizsgálódik.
Az árak elszállásának mértékére jellemző, hogy az uniós átlagár 20 százalékos túllépését az EU még nem tekinti csalásnak, viszont sokszor 35 százalékos az átlagos túllépés az uniós árszinthez képest, ami a magyarországi piaci áraknak legalább a dupláját, a reális értéknek pedig a többszörösét jelenti.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


