Micsoda pazarlás! Egy friss, brit tudósok által készített tanulmány látott napvilágot, mely szerint a szigetország lakói mintegy 134 millió fontot (51 illiárd forint) dobnak ki az ablakon évente csupán amiatt, hogy rendszeresen túltöltik mobiltelefonjaikat, illetve laptopjaikat.
Laptop - 2 óra
Porszívó - 3.5 óra
Mp3 player - 4 óra
Digitális kamera - 2 óra
Egy brit tudósok által készített friss kutatás szerint átlagosan 60 fontot (22 800 forint) spórolhat évente az, aki nem tölti túl feleslegesen elektronikai eszközeit. A felmérés szerint az emberek elsősorban a mobiltelefonjaikat, a laptopjaikat, illetve az iPodjaikat hagyják feleslegesen a töltőre dugva, de sokszor előfordul például elektromos fogkefékkel, kézi porszívókkal, és drót nélküli, vezetékes telefonokkal is ugyanez.

A kutatás készítői ugyanakkor felhívják a figyelmet arra; azon túl, hogy az elpocsékolt energia rengeteg kidobott pénzt jelent egy-egy háztartásnak, még az elektronikai eszköz akkumulátorának élettartamát is jelentősen csökkenti. "Egyre több elektronikai eszközt használunk mindennapi életünk során, éppen ezért rendkívül fontos, hogy egy kis odafigyeléssel is rengeteget spórolhatunk" - jegyezte meg a kutatás kapcsán Emma Thompson, az E.ON munkatársa.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


