Az előzetes adatok szerint augusztusra meghaladta a 2000 megawattot a háztartási méretű naperőművek beépített kapacitása.
Szerdán Újszilváson átadták Magyarország legnagyobb fotovoltaikus naperőművét. A 0,4 MWp összteljesítményű forgatórendszerre szerelt napelemektől évente több mint 630 MWh energiatermelést várnak. Az átadáson jelen volt Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért és klímapolitikáért felelős államtitkára - olvasható az NFM közleményében.
A Pest megyei község a megújuló energiaforrásra épülő naperőműnek és a korábban átadott geotermikus projektnek köszönhetően önellátásra rendezkedhet be. Újszilvás így kicsiben megvalósítja a Nemzeti Energiastratégiában országos szinten kitűzött célt, a függetlenedést az energiafüggőségtől - húzta alá az államtitkár.
Bencsik János Magyarország legnagyobb, 0.4 MW teljesítményű napkövető, fotovoltaikus villamosenergia-termelő rendszerének megépítését méltatva kifejtette, hogy a kormány az Új Széchenyi Terv keretében kiemelten kezeli azokat a területeket, amelyek az előző kormányzati ciklus idején indokolatlanul kevés támogatást kaptak.
A kormányváltást követően 169 fotovoltaikus projekt kapott támogatást összesen 7,4 milliárd forint értékben. Az Új Széchenyi Tervben induló projektek keretében összesen 12.8 MW teljesítményű napelemet építenek be, amely 13 200 tonna szén-dioxid megtakarítást és több mint 15 GWh villamosenergia-termelést jelent évente. A megítélt támogatással rendelkező napelemes projektek megvalósulása esetén a 2010-es 0.9 MW beépített napelem kapacitás több mint tizennégyszeresére nő majd.
Az újszilvási fotovoltaikus projekt megvalósításának összes költsége csaknem 620 millió forint, amelyből a magyar állam és az Európai Unió által nyújtott vissza nem térítendő támogatás összege mintegy 432 millió forint. A 68 forgatórendszerre felszerelt 1632 darab napelem éves villamosenergia-termelése meghaladja a 630 000 kWh mennyiséget. A beruházás évente 450 tonnával csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását".
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


