49 milliárd forint bevétellel számol jövőre a kormány a termékdíjból, amiből 26 milliárd forint a hulladékgazdálkodás célját szolgálja, 23 milliárd forintot pedig a költségvetés kap - nyilatkozta Illés Zoltán, környezetvédelemért felelős államtitkár a Magyar Nemzetnek.
Kibővítik a termékdíjköteles termékek körét, minden termékdíjköteles lesz, aminek előállítása környezetszennyező vagy hulladékként is az. Az államtitkár példaként elmondta: jelenleg az üdítős palackokon van termékdíj, a samponos flakonon nincs, pedig mindkettő műanyag. Szavai szerint ezen változtatni kell.
A kormány bevezetné a betétdíjat, ami az üdítők palackjai mellett a befőttesüvegekre, valamint a boros-és egyéb alkoholos üvegekre, sörösdobozokra is vonatkozna. Egy olasz modellt meghonosítva azt szeretnék elérni, hogy a papírt, a komposztálandó anyagot, valamint az üveget, a műanyagot és a fémet külön gyűjtse a lakosság.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


