Nyolcfős banda kényszerített embereket embertelen körülmények között munkára egy budapesti hulladékfeldolgozó üzemben.
Az ingatlanok állagmegóvását végző önkéntesek szerint körülbelül 1 millió dollár hiányzik ahhoz, hogy a két 1848-ból fennmaradt, felszabadított rabszolgák által épített faszerkezetes házat védetté nyilvánítsák és felújítva megőrizzék az utókornak.
A városvédők az észak atlanti partok mentén fekvő Connecticut államban található Brigeport városában leltek rá az építészetileg és történelmileg egyaránt különös jelentőséggel bíró ingatlanokra.

A 160 telet és egy tűzvészt is átvészelő ingatlanok az 1820-as években a felszabadított rabszolgák által alapított Little Liberia városnegyedben találhatóak. Az egyik házban Mary és Eliza Freeman, a másik - kevésbé jó állapotúban - bátyjuk, Joel Freeman élt és tevékenykedett.
Az 1848-ban felhúzott házaknál régebbit nem találni az egész negyedben, ezért az önkéntesek szerint bármennyire is a városfejlesztés útjában állnak, meg kellene őrizni őket. Eközben a válság miatt megcsappantak az adományok a támogatók részéről, így a fenntartásuk is egyre nagyobb erőfeszítések árán valósítható csak meg.

A leginkább a déli államokból ismert rabszolgaság fenntartására nagy számban importáltak Afrikából embereket mezőgazdasági munkaerő céljára. A gyapotkereskedelem ugrásszerű fejlődése a XIX. század közepén szintén hozzájárult ehhez. A rabszolgaságról vallott eltérő nézetek nagyban hozzájárultak az amerikai polgárháború kitöréséhez. 1865. december 18-án az alkotmány 13. kiegészítésének elfogadásával a rabszolgaságot törvényen kívülre helyezték az USA-ban (Wikipédia).

Ez lenne a pusztuló nyugat? Rezsicsökkentés nélkül is szinte minden energiaár csökkent ezen a helyen
Igaz, az energiaárak még így is több mint 25 százalékkal magasabbak, mint az energiaválság előtti 2022-es évben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


