
Kvíz: Jártál már Miskolcon, mennyit tudsz a Bükk fővárosáról? Ez a 10 kérdés sok helybélin is kifog!
A Pénzcentrum mai kvíze talán még egy echte miskolcin is kifog.
Hétfőn lehetett utoljára pályázni az augusztusban megnyílt Nemzeti energiatakarékossági program (NEP) keretérben nyújtott vissza nem térítendő támogatásra, amely hetek alatt teljesen kimerült - írja a Magyar Hírlap.
Több hónapos csúszással írták ki az idei NEP-programot, amelyet a Széchenyi-terv keretében 2000-ben hirdettek meg először. Az energiaügyi tárca korábban arról számolt be, hogy az augusztus elején megnyíló pályázatra az idei évre 1,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosít az állam.
A minisztérium a múlt héten arról adott hírt, hogy a források kimerülése miatt augusztus 31-én fogadják az utolsó pályázatokat. Múlt hét csütörtökig 3077 pályázat érkezett az Energiaközpont Nonprofit Kft. címére, és a pályázatokban igényelt összes támogatási összeg már 1,535 milliárd forintra rúgott.
Az igénylések alacsony száma annak tudható be, hogy a korábbi évekkel ellentétben idén nem tavasszal, hanem a nyári szabadságolások idején nyitották meg a keretet. A lakossági energiahatékonysági beruházásokat ösztönző program nyílászárók cseréjéhez vagy hőszigeteléséhez, fűtés vagy melegvíz-ellátás korszerűsítéséhez, továbbá a megújuló energiák felhasználásához nyújt segítséget.
Az igénybe vehető támogatás mértéke legfeljebb 30 % (megújuló energiák esetében 35 %). A fennmaradó részre a Magyar Fejlesztési Bankon (MFB) keresztül lehet hitelt igényelni, de mindez az elnyert támogatással együtt sem haladhatja meg a 2,1 millió forintot (megújuló energiák esetében a 4,2 millió forintot). Az idén az MFB-nél e kedvezményes hitelre 15,1 milliárd forintot szántak. Ez azt jelenti, hogy tízszer akkora hitelösszeget szánt az állam a pályázóknak, mint amennyi pénzt vissza nem térítendő forrásként utalnának ki nekik.
A Pénzcentrum mai kvíze talán még egy echte miskolcin is kifog.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot