A múlt év óta látványosan felszökött, s már akár a 60 milliárd forintot is elérheti a hazai fogyasztók együttes közműtartozása.
Az okot sokan a gazdasági válság hatásaiban keresik, de a szabályozás is felelős: túladminisztrált és lassú a renitens nem fizetők szolgáltatásból való kikapcsolásának a módja, ráadásul az is díjvisszatartásra ösztönöz, hogy egy rendelet szerint a fűtési idényben amúgy sem kapcsolható ki senkinél a gáz vagy az áram.
A közműcégek - például az E.On, az Elmű-Émász csoport tagjai, valamint a Főgáz - ezért kinnlevőség-menedzselésbe fogtak. A Főtáv eladja azon követeléseit, amelyeket a saját díjbeszedője nem tud behajtani, az Égáz-Dégáznak pedig a környező nagyobb városok önkormányzatai segítenek a rászorulók beazonosításában és számláik részbeni rendezésében.
Ám ott, ahol nem a fizetési hajlandósággal, hanem a képességgel van gond, a közműcégek segítenek, például halasztott vagy részletfizetést ajánlanak, az előre fizetős mérőórák ideje azonban még nem jött el. Viszont áprilistól a szociálisan rászoruló vagy fogyatékkal élő fogyasztók kérhetik a védendő körbe való besorolásukat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


