A mai napon kerül átadásra a XIII. kerületben egy 54 önkormányzati bérlakást magában foglaló épület, miközben a városrész a nemrégiben elkészült, s 2010-ig szóló programjában 200 bérlakás építését tervezi. Ezzel szemben az országban már hosszú ideje alig épül hasonló ingatlan, az önkormányzati tárcánál már dolgoznak azon, hogy megélénküljön az építési kedv - írja a Világgazdaság.
A XIII. kerületben egyébként már az elmúlt években is több lakás épült, mint Budapest többi városrészében. Várhatóan szeptemberben ülésezik majd a Nemzeti Lakásügyi Tanácsadó Testület, munkájának meghatározó eleme lesz majd a bérlakásépítés, s a bérlakásfüggő lakbér-támogatási rendszer átalakítása.
Csider László, az Önkormányzati Minisztérium lakásügyi titkárságának vezetője úgy nyilatkozott, hogy az előkészületek már régóta zajlanak a tárcánál. A kiindulópont szerint akkor éri meg bérlakásokat építeni, ha ezekre jelentős kereslet mutatkozik, aminek pedig az a feltétele, hogy az állam támogassa az érintetteket, így alaposan át kell gondolni a lakbér-támogatási rendszert.
Célszerű lehet a 14 ezer forintos támogatási összeget (7-7 ezer kapható az államtól, illetve az önkormányzatoktól) legalább 25 ezerre emelni. Emellett a jogosultsági kör kiszélesítésére is szükség volna, ugyanis jelenleg csupán a rászorultak szociális törvény alapján meghatározott köre juthat segítséghez. A program egy olyan rendszerben lehet működőképes, amelyben a költségvetési támogatás tervezhető.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


