Monaco, Dubai, London, Párizs és Moszkva csúcsokat döntögető ingatlanárait hallva, az ember elgondolkozik, hogy meddig tarthat az áremelkedés és vajon miért kerülnek ott tízszer annyiba a lakások, mint akár csak egy ötven kilométerrel távolabbi városban. Monaco a jövedelemadó-mentes politikájának köszönhetően vált a gazdagok adó- és ingatlanparadicsomává, ahol egy kétszobás lakásért 2,5 millió eurót (600 millió forintot) kell fizetni, ugyanakkor a Monacótól fél óra autózásra fekvő Nice (Nizza) városában ennek az összegnek a tizedéből lakáshoz juthatunk.
A külföldi befektetéseket mindig veszélyezteti annak lehetősége, hogy mi történik akkor, ha kifizetünk egy rakás pénzt és utólag derül ki, hogy az ingatlanpiacon valami történik és elkezdenek esni az árak. A sűrűn lakott övezetekben a kínálatot befolyásolják a területi korlátok is, de érdemes olyan ingatlant választani, amiért az emberek mindig hajlandóak pénzt áldozni.
Monaco területi korlátait ismerjük, Dubai a szárazföld mellett a tenger felé is terjeszkedik mesterséges szigetcsoportok létrehozásával. Ezekben a kiemelt övezetekben az ingatlanárak folyamatosan és dinamikusan emelkedtek az utóbbi években. Egy drágának tűnő befektetés egy hónappal később már alkalmi vételnek számít.
A várható magas megtérülés vonzóvá tette a külföldiek számára Dubait, de a nemzetközi gazdasági lassulás nyugtalanítóan hathat a befektetőkre. Összehasonlítva már világvárosokkal az ottani beruházások száma és színvonala sokkal magasabb a világ bármely más területén, az átlagárak rövidesen elérik New York, Moszkva, London és Párizs szintjét.

A befektetők eddig is látványos haszonra tettek szert a közel-keleti beruházásokon, de Dubai felismerte a spekulánsokat és a gyors tőkekivonás elkerülése érdekében adókkal sújtanák a piacról gyorsan kivonuló spekulánsokat. Mindezek mellett az országot olyanná kívánják varázsolni, ahová az emberek szívesen költöznek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


