Januártól elvileg liberalizált formában működik a magyar árampiac, ebből azonban a jól megszokott régi szolgáltatójuknál maradó kisfogyasztók gyakorlatilag szinte semmit nem vehetnek észre, az ő kegyeikért folytatandó verseny ugyanis csak álom maradt - írja a Magyar Nemzet.
A rendeletben pontosan rögzítésre került, hogy az egyetemes szolgáltatók legfeljebb 1,9 forinttal adhatják drágábban az áramot, mint amennyiért veszik, ez az árrés azonban nyilvánvalóan túl kicsi ahhoz, hogy meginduljon a verseny a kisfogyasztókért, ennek megfelelően egyetlen új cég sem jelentkezett be kegyeikért.
Háztartási fogyasztóként persze januártól két tarifa közül lehet választani: a nap 24 órájában fix tarifájú A1-es díjszabás mellett elérhetővé vált az éjszaka olcsóbb, nappal viszont drágább áramot kínáló A2-es díjszabás is, ez azonban a fogyasztók többségének egyszerűen nem éri meg, ráadásul új mérőórát is fel kell hozzá szereltetni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


