Persze ezzel azért nem vagyunk egyedül, hiszen az unió többi országában is hasonló a helyzet, 2030-ra az EU energiafüggősége akár a 80 százalékot is elérheti - olvasható a Napi Gazdaságban.
Ugyan június 25-én elfogadásra került az új villamosenergia-törvény, a teljes piacnyitásra való felkészülést megnehezíti, hogy eddig még egyetlen végrehajtási rendelet sem készült el. Mindeközben a rendszerirányító egyre nehezebben képes a zavartalan villamosenergia-ellátás biztosítására.
Ennek oka, hogy a nyári csúcsfogyasztás, amely az idén lassan elérte a 6350 megawattot, lassanként meghaladja a téli legmagasabb igényeket is, a megnövekedett igény fedezésére pedig nincs elég kapacitás.
Grábner Péter, a Magyar Energia Hivatal osztályvezetője szerint ráadásul a hazai villamosenergia-piacon az utóbbi időben olyan kedvezőtlen változások mentek végbe, melyek megnehezítik a jövő évi teljes piacnyitást.
A kedvezőtlen szabadpiaci árak miatt ugyanis az ipari fogyasztók sorra visszaléptek a hatósági áras közüzemi piacra, mivel az olcsóbb volt a versenypiacnál.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


