Egyre népszerűbbek a könnyűszerkezetes házak már hazánkban is, azonban a gyorsan készült ház bőven tartogathat meglepetéseket. Ennek ok az, hogy az építésfelügyelők gyakran sajátosan értelmezték a vonatkozó rendeleteket.
Ennek a gyakorlatnak kívánt véget vetni a szakma ezért összefogás született az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége és az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium között - írja a Magyar Nemzet.
A probléma abból adódott, hogy az építéselügyelők eltérő módon alkalmazták az építési termékek forgalomba hozataláról szóló rendeltet, a leggyakrabban úgy, hogy az egyedi építményre való hivatkozással olyan építési és használatbavételi engedélyt is kiadtak, ami nem lett volna szabad.
A Magyar Könnyűszerkezet Építők Szövetsége égisze alatt 800-900 könnyűszerkezetes családi ház épül az idén, ezek mindegyike rendelkezik a minőséget tanúsító ÉME-számmal. Azonban közel még egyszer ennyi ház készül el tanúsítvány nélkül. Az összefogás eredményeként, ennek visszaszorulását várják a szakemberek.

Kvíz: Jártál már Miskolcon, mennyit tudsz a Bükk fővárosáról? Ez a 10 kérdés sok helybélin is kifog!
A Pénzcentrum mai kvíze talán még egy echte miskolcin is kifog.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


