7 éve nem volt arra példa, hogy jövedelmezőbb legyen bankbetétbe elhelyezni a pénzt, mint moszkvai ingatlanba fektetni, a Real Estate Market Indicators kutatóközpont adatai szerint azonban az elmúlt héten a fél évre visszatekintő index éppen ezt az eredményt hozta.
A publikált adatok hatására a befektetők el is kezdték átcsoportosítani portfoliójukat: meglehetősen rövid idő alatt mintegy 20 ezer befektetési célú ingatlan került a piacra.
A kutatóközpont időről időre egy indexet állít össze, melyet a következőképpen határoznak meg: az ingatlan bérleti díjából befolyó pénzt elosztják az ingatlan értékével (így kapnak egy hozam értéket), majd ehhez a százalékos értékhez hozzáadják az elmúlt 6 hónap értéknövekményét (%-ban) és korrigálnak az amortizációval. Az így kapott ingatlanos hozamot ezt követően elosztják a bankbetétek átlagos kamatával.
A fentiekből adódóan amíg az index értéke 1%-nál magasabb, addig az ingatlanbefektetés jobban hoz a konyhára a klasszikus betétnél, az április 9-16 közti héten azonban az indikátor értéke 1,02-ről 0,94-re süllyedt, így 2000 közepe óta először ismét a bankbetét került ki győztesen a két befektetési forma összevetéséből.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


