A szakminiszter rendelettervezete szerint az új épületekre 2008-tól, míg a már használatban lévőkre 2009-től kezdve kell elkészíttetni az energetikai tanúsítványt - írja az MTI.
Az épületek energetikai jellemzőinek tanúsítványát egy 2002-ben hozott EK irányelv írja elő a tagok számára 2006. január 4-ei hatállyal, melynek teljesítésére Magyarország három éves türelmi időt kért és kapott.
Tavaly júniusban hirdetették ki a rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról, amely a számítás menetének ismertetése mellett, határértékeket állapít meg az egyes épületszerkezeti elemek hőátbocsátására vonatkozóan. Ez alapján sorolják az egyes épületek, az elektronikai cikkekhez hasonlóan energiaosztályokba.
A fent említett kormányrendelet-tervezet három esetre írja elő a lakások zöldkártyájának elkészítését: elsőként a használatbavételi engedély megszerzésétől számított 90 napon belül. A második esetet a lakások eladása, a harmadik esetet pedig a bérleti szerződés megkötése jelenti.
A tanúsítvány a kiállítástól számított 10 évig érvényes, de hatályát veszti, ha az épület határoló szerkezeteit és épületgépészeti rendszerét megváltoztatják vagy ha jelentősebb felújítás történt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


