Rengeteg diák vállal munkát idén nyáron is. Mutatjuk, mennyit lehet keresni és hol érdemes dolgozni.

Bonyolódik a felvételi-helyzet, erre egy diák sem számított: sokan nem juthatnak be választott egyetemükre?
Több diák is panasszal élt, amiért tévesen számolták ki a felsőoktatási felvételin elért pontjaik számát. Az eduline-hoz eljuttatott levelekben a legtöbben azt kifogásolták, hogy nem a legjobb emelt szintű érettségi eredményét vették figyelembe.
Az elmúlt napokban több diák is kifogásolta, hogy az új felvételi rendszer nem a legjobb emelt szintű érettségit veszi figyelembe a pontszámításnál. A diákok az érintett egyetemekkel és az Oktatási Hivatallal is felvették a kapcsolatot, de nem kaptak érdemi segítséget. A ponthatárok közeledtével egyre jobban aggódnak, hogy megkapják-e a jogos pontjaikat.
2024-től a felvételi pontszámításba az egyetemek több beleszólást kaptak, mint ami a korábbi években jellemző volt, ez pedig úgy tűnik, problémákat okoz. Az egyetemek eldönthetik, mely tárgyakat fogadnak el, kérnek-e emelt szintű érettségit, és milyen tárgyakból, mit ismernek el ötödik érettségi tárgyként, valamint előírnak-e minimumponthatárt. Ezért előfordulhat, hogy ugyanazon képzésre jelentkező diák három különböző egyetemen három különböző pontot kap. A dokumentumok pótlási határideje és a sorrendmódosítás határideje is lejárt még július közepén, ráadásul az intézményi pontokat mindig az adott egyetem rögzíti.
Az új rendszer bevezetése döcögősen indult. Például egy felvételiző esetében a rendszer minden egyetemen jól számolta a pontjait, kivéve az ELTE-n, ahol a legjobb és legrosszabb érettségi eredményt vették figyelembe. A diák és szülei felvették a kapcsolatot az ELTE-vel és az Oktatási Hivatallal, de nem kaptak érdemi segítséget. Más diákok is hasonló problémákkal szembesültek, és az Oktatási Hivatalhoz fordultak, de a pontszámuk nem változott, így egyre idegesebbek a ponthatárok közeledtével.

Állami ösztöndíj feltételei 2025-ben: kinek jár állami ösztöndíj és mikor szükséges a visszafizetése
A felsőoktatásban tanulók számára az állami ösztöndíj jelentős anyagi támogatást jelent, de szigorú feltételekhez kötött. Nézzük meg, mik ezek és kinek jár pontosan ez a...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


