Miközben a magyar lakosság egy része még mindig készpénzben tartja megtakarítását, a bankok már gőzerővel készítik fel a jövő generációját a digitális pénzkezelésre.

A fűtési szezon végéig a szomszéd településre kell iskolába járnia húsz alsós diáknak Nógrádkövesden. A fenntartó szerint az energiaköltségeken spórolnának így. A nógrádkövesdi polgármester azt mondta, mindent tudtak volna biztosítani az alsósoknak helyben, és még pénzt sem kértek volna a fűtésért a fenntartótól, de nem kaptak választ. A szülők féltik a gyerekeket az utazástól, és attól tartanak, végleg bezár náluk az iskol – számolt be az RTL.
Hétfőtől a Berceli Széchenyi István Általános Iskolába kell járnia a szomszédos nógrádkövesdi tagiskola 20 alsós diákjának, előreláthatólag a fűtési szezon végéig. A fenntartó döntéséről – amit az energiaköltségek növekedésével indokoltak – az intézményvezető pénteken küldött levelet a szülőknek.
A szülők azonban nem akarják, hogy a gyerekeik másik településre járjanak iskolába, ezért tiltakoznak a döntés ellen. A nógrádkövesdi polgármester azt mondta, hónapok óta azon vannak, hogy mindent biztosítsanak a diákok megfelelő oktatásához, augusztus közepe óta minden segítséget igyekeztek megadni anyagilag és munkaerőt tekintve egyaránt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


