Ismét mozgalmas hét áll mögöttünk: alábbi összefoglalónkban összegyűjtöttük a 20. hét legfontosabb, legérdekesebb, legolvasottabb cikkeit a Pénzcentrumról.
Felállította legújabb 2021-es nemzetközi rangsorát a brit QS, melyben a feltörekvő európai és közép-ázsiai országok felsőoktatási intézményeit értékelték. A Szegedi Tudományegyetem hét helyet javított tavalyi helyezésén, és előrelépett a lista 26. helyére. Ezzel az országban az SZTE a legjobb vidéki egyetem.
A tavalyi 33. helyről lépett előre a Szegedi Tudományegyetem a 26. helyre a brit Quacquarelli Symonds (QS) legújabb 2021-es rangsorában. Az SZTE ezzel a helyezésével a rangsorolt intézmények legjobb hét százalékában szerepel (ami két százalékos javulást jelent a listán a tavalyi évhez képest), hazánkban pedig a legjobb vidéki egyetem címet is megszerezte.
A feltörekvő kelet-európai és közép-ázsiai régióból idén már 400 felsőoktatási intézmény került be a brit QS rangsorába, így a tavalyi évhez képest 52 új belépő egyetemmel bővült a lista. A rangsort tíz szempont alapján állították össze: 30 százalékos súllyal az intézmény akadémiai elismertségét, 20 százalékos súllyal a munkaadók visszajelzéseit vették figyelembe. Mérték az oktató-hallgató arányt (10 százalék), a doktori fokozattal rendelkező oktatók-kutatók számát (5 százalék), az idézettséget (5 százalék), a publikációs tevékenységet (10 százalék) és az intézmény nemzetközi kutatói kapcsolatrendszerét (10 százalék). A nemzetközi hallgatók és oktatók arányát 2,5-2,5 százalékos súlyozással számolták, az intézmény internetes láthatóságát 5 százalékkal.
A rangsor készítői idén 17 magyar felsőoktatási intézményt vizsgáltak, melyek közül négy került be a top 50-be. Hazánkban a második helyezést legjobb vidéki egyetemként a Szegedi Tudományegyetem érte el, amely a korábbi évekhez képest több területen is javított a mezőnyben elfoglalt pozícióján: ilyenek például az akadémiai elismertség, a munkáltatói elismertség, vagy a kutatási együttműködések nemzetközi kiterjedtsége.

Magyar érettségi 2025: itt vannak a megoldások, ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a diákoknak
240 perc után véget ért az idei magyarérettségi. Mutatjuk, hogyan kellett megoldani az első rész feladatait a szaktanár szerint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


