A hóhelyzet miatt az ország több iskolája is jelezte: a szülők dönthetnek, hogy otthon maradjon-e gyermekük. Összegyűjtöttük az érintett intézményeket.
Menekítenék a gyerekeket a szülők az állami iskolából, csakhogy a magánintézményekbe sem könnyű bekerülni, óriási a túljelentkezés. Sok szülő ezért tanulócsoportot alakít, ahol a diákok magántanulói státuszban tanulhatnak.
Nem tudni pontosan, jelenleg hány tanulócsoport működik az országban, a Hvg.hu cikke szerint viszont az utóbbi időben gombamód szaporodnak. A szülők ugyanis próbálják kimenekíteni a gyereket az állami oktatásból, azonban a magániskolákban óriási a túljelentkezés. Marad tehát a magántanulói státusz, és a szülők által szervezett tanulói csoportok.
A szülők többsége, társulva más családokkal, megszervezi a tanulócsoportokat, ezzel persze vállalva a tanítás költségeit is. Ez a "tandíj" attól függően is változik, hogy milyen és mennyi pedagógusra van szükség az adott programban. A fizetendők tekintetében tehát nagy a szórás, nagyjából harmincezer és nyolcvanezer forint között alakul a tandíj a különböző csoportoknál.
Tavaszi szünet 2026: mikor lesz és meddig tart a húsvéti szünet? Itt az összes iskolai szünet dátuma
Mikor lesz pontosan a tavaszi szünet, mikor lesz a húsvét 2026-ban? Mutatjuk, hogyan alakul a további iskolai szünetek rendje a 2025/2026-os tanév során.








