A munkaerőpiac éppen a feje tetejére készül állni: a fiatal generációk nem vágynak középvezetői székekbe, a cégek pedig egyre nehezebben találnak utánpótlást.
Az energiaipari cégek is egyre nagyobb munkaerőhiánnyal küzdenek, miközben csak feleannyi szakember végez az iskolákban évente, mint amennyire szükség lenne. Összefogott az ágazat, hogy elektronikai pályára csalogassák a fiatalokat.
A piacon már egyre kevésbé találnak a cégek jó szakembereket, ezért ebben az ágazatban is megkezdődött az a trend, hogy egymástól halásszák el a jó munkaerőt. Ez viszont hosszútávon nem megoldás.
Az energiaipari szakmák a korábbiaknál jóval összetettebb, szélesebb körű felkészültséget és ismereteket feltételeznek ma már. Ezzel egy időben a szakember utánpótlás a munkaadók szempontjából egyre égetőbb kérdés lesz, elég csak arra gondolni, hogy a 200 ezer kilométernyi magyarországi villamosenergia elosztóhálózat folyamatos korszerűsítése jelentős szakmai kihívást jelent a hálózati társaságoknak. Ráadásul nem egyszerűen a vezetékek cseréjéről, hanem egy korszerűbb technológia telepítéséről van szó.
Az E.on műszaki csapatában 7 százalékos a munkaerőhiány, és bár ennek megoldása plusz költségeket jelent a cégnek, de ott még messze nem tartanak, hogy ez a hiány veszélyt jelentsen a biztonságra. Az Elmű 20 villanyszerelőt azonnal feltudna venni, és ugyanennyi villamosmérnököt is. Az üzembiztonság viszont még itt sincs veszélyben.
Összefogott az ágazat
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület, a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum, az ELMŰ-ÉMÁSZ Társaságcsoport, és az E.ON csoport szakmai együttműködést között, hogy megoldást találjanak a magyarországi energiaiparban tapasztalható szakemberhiányra. Ennek keretében rendezvényt szerveztek az általános- és középiskolás tanulóknak.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Mi a pálya? műszaki pályaválasztó fesztiválon diákok, cégek és képzési centrumok, iskolák találkozhatnak, de az elsődleges cél az, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését a műszaki, és energiaipari pályák iránt. Ennek érdekében egy nagyon népszerű témát, a Forma1-et választották, és erre építik az egész fesztivált.
Már a bevezetőnél Szujó Zoltán sportújságíróval és Wéber Gábor szakkommentátorral találkozhatnak a fiatalok, ők kezdik a "tárlatvezetést". Majd a "box utcában" 6 iparág cégeivel találkozhatnak, ahol a karrierlehetőségektől kezdve a fizetésekig mindenről tájékozódhatnak. Ezt követően jutnak el az iskolák standjaihoz.

Magyar érettségi 2025: itt vannak a megoldások, ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a diákoknak
240 perc után véget ért az idei magyarérettségi. Mutatjuk, hogyan kellett megoldani az első rész feladatait a szaktanár szerint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


