Magyarország jelentős lépéseket tett a nemteljesítő hitelekre (NPL) vonatkozó keretrendszer korszerűsítése felé
Április végéig több mint 112 ezer középiskolás kapja meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) "A pénz beszél! - Te érted?" című tájékoztató füzetét - tájékoztatta lapunkat az MNB.
A Magyar Nemzeti Bank - a Diákhitel Központ, a Nemzetgazdasági Minisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének támogatásával - 2013-ban is elkészítette rövid tájékoztató füzetét, amely április végéig eljut az ország valamennyi, mintegy 1200 középfokú iskolájába. A tájékoztató kiadványt több mint 112 ezer 11. évfolyamos nappali tagozatos diák kapja meg.
A füzet közérthető formában tájékoztatja a fiatalokat azokról a legfontosabb pénzügyi termékekről és szolgáltatásokról, amelyekkel már 17-18 éves korban találkozhatnak. A színes, diákok nyelvezetén íródott tájékoztató többek között olyan alapfogalmakat igyekszik tisztázni, mint hogy mi a bankszámla, mit kell tudni a biztonságos bankkártyahasználatról, mire használható a diákhitel, milyen megtakarítási formák léteznek, miért fontos az árstabilitás.
Az MNB tanári segédanyag összeállításával is segítséget nyújt a füzetben található témák feldolgozásához, a diákok pedig egy kvíz kitöltésével tesztelhetik, hogy mennyire tudják hasznosítani a kiadványban szereplő információkat.
Mint a közlemény emlékeztet, a Magyar Nemzeti Bank egyik fontos, törvényben rögzített feladata a pénzügyi rendszer stabilitásának támogatása. A felnövekvő nemzedék akkor fogja mindennapi pénzügyeit okosan alakítani, pénzügyi szolgáltatóit kellő tudatossággal kiválasztani, ha megfelelő ismeretekkel rendelkezik az alapvető pénzügyi, gazdasági fogalmakról. Ezzel biztosítható, hogy hitelei, megtakarításai megfeleljenek életvitelének, anyagi helyzetének. Mindez pedig hozzájárul a pénzügyi közvetítő rendszer zavartalan működéséhez.

Magyar érettségi 2025: itt vannak a megoldások, ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a diákoknak
240 perc után véget ért az idei magyarérettségi. Mutatjuk, hogyan kellett megoldani az első rész feladatait a szaktanár szerint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


