A világ legjobb vidámparkjai között számos egyedi élményt kínáló regionális létesítmény is megtalálható a listán Európától a Közel-Keletig.

Elárulta a Szomszédok sztárja, mennyi a nyugdíja: a rezsit is nehezen fizetné ki, ha nem dolgozna
A Szomszédok a magyar televíziózás legmeghatározóbb sorozata, fénykorában több mint 6 millió ember követte minden második csütörtökön a Gazdagréten játszódó teleregényt. Vágásiék, Mágenheimék és Takácsék történetét az tette különlegessé, hogy azokkal a megélhetési nehézségekkel is foglalkozott, melyek a rendszerváltás után magyarok tömegei számára váltak a hétköznapok részévé. A Partizán karácsonyi különkiadásában a Szomszédok egykori szereplőivel és alkotóival beszélgetnek a sorozatról, melyben a Janka nénit megformáló Pásztor Erzsi elárulja, mekkora nyugdíjat kap, hogy él most.
Pásztor Erzsi 1987-től egészen 1999-ig szerepelt az ikonikus Szomszédok című sorozatban,
Szöllősy Janka, vagyis Janka néni szerepében. A tévétörténeti jelentőségű teleregényre még most is sokan emlékeznek, ahogy Janka néni karaktere sem veszett a feledés homályába: a mai napig mémek készülnek róla, sőt reklámokban tűnik fel.
Az egyik darabban 10 éve játszom, ugyanannyiért. Ha ezt egy iparos megtudná, körberöhögne
- mondja az adásban Pásztor Erzsi, aki úgy gondolja, a nyugdíjasok kilátástalansága közel sem volt olyan akkor, mikor a sorozat még futott, mint ami most van. A saját nyugdíja kapcsán azt mondta:
65 éve vagyok a pályán és most van 190 ezer forint nyugdíjam. Hát röhej.
- mondta el a színésznő, akinek néhány éve jár csak az a 120 ezer forintos járadék, amit a Kossuth-díj miatt kap. "Ha nem dolgoznék 87 évesen, vagy nem kapnám azt a kiegészítést, akkor hogyan élnék meg? Hát a rezsimet nem tudnám kifizetni, pedig nem a visegrádi várban lakom, hanem egy panelban" - fűzte hozzá később. Arról is beszélt, mit gondol a jelenlegi műsorokról a tévében, azok mennyiben reflektálnak a jelenlegi helyzetre úgy, ahogy azt a Szomszédok tette.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
"Azt tartom elviselhetetlennek, hogy amikor ilyen világban élünk, mint most, akkor a televízióból például árad a dicsekvés, a nagyképűség, a pofátlanság. Olyan műsorokat adnak, hogy Kőgazdag fiatalok, akiknek nem kell dolgozni és ömlik hozzájuk a pénz (...) Akkor adják ezt a tévében, amikor a szerencsétlen szülő nem tud a kölykének venni egy iskolatáskát, mert nme telik rá. Hát milyen világ ez?" - fejtette ki a műsorban:
Érik a sírig tartó munka?
Egyre többen dolgoznak Magyarországon azután is, hogy betöltötték a nyugdíjkorhatárt. Utolsó elemzésünk szerint, amíg 2013-ban a 65-74 éves korosztály 3 százaléka dolgozott, 2022-ben már a 9 százalékot közelítette az arány. A legtöbb nyugdíjkorhatárt betöltött dolgozó a Közép-Magyarország régióban van, minden negyedik idősödő munkavállaló Budapesten dolgozik. Az utóbbi években a teljes állásban dolgozók aránya is nőtt a részmunkaidős foglalkoztatáshoz képest:
Címlapkép: Fortepan / Kölcsényi Zoltán - légifotó 1990-ből az M1-M7 autópálya közös szakaszáról, jobbra a Gazdagréti lakótelep

Kifakadt a Nyugdíjguru: groteszk és átláthatatlan, ami a nyugdíjasok 30 ezres utalványa körül folyik
A törvény szerint a papíralapú utalványt elvileg 2025 szeptemberében postázzák a nyugdíjasoknak.

Nyugdíj utalás 2025 július: korábban jön a júliusi nyugdíj, itt a hivatalos nyugdíjfolyósítási dátum
Azok, akik postán kapják a nyugdíjat, 2025 júliusban is a Magyar Posta által kiadott kézbesítési naptárban megjelölt napon számíthatnak a nyugdíj érkezésére.

Ennek sok idős nem fog örülni: megjelentek a hivatalos részletek a nyugdíjasok 30 ezres utalványáról
Az utalványokat minden élelmiszer-kereskedőnek és őstermelőnek kötelező lesz elfogadnia, a postázás szeptemberben kezdődhet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


