Tőzsde vagy forex kereskedési grafikon grafikus koncepcióban, amely alkalmas pénzügyi befektetésekhez vagy gazdasági trendek üzleti ötlethez és minden művészeti munka tervezéséhez. Absztrakt pénzügyi háttér

Brutál jól járt, aki ma ebbe fektette a pénzét a Budapesti Értéktőzsdén

2025. március 5. 18:13

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1596,39 pontos, 1,85 százalékos emelkedéssel, 88 060,57 ponton zárt szerdán. Az árfolyamok aktuális alakulása nyomon követhető a Pénzcentrum árfolyam oldalán.

A részvénypiac forgalma 20,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Szemán Péter, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: kedvezőbbé vált a nemzetközi befektetői hangulat, az elmúlt napok csökkenése után felpattantak az indexek. A magyar tőzsde is pluszban tudott zárni, különösen az OTP árfolyama emelkedett jelentősen.

A Richter-részvények szintén jól teljesítettek, a jelek szerint a vállalat szerdán közzétett hosszútávú stratégiáját, valamint az osztalékfizetés fenntartását kedvezően fogadták a befektetők. Az elemző hozzátette: a Mol-papírok gyengülését az olajár csökkenése okozhatta, a nemzetközi olajvállalatok tőzsdei árfolyama is kedvezőtlenül alakult.

A Mol árfolyama 22 forinttal, 0,77 százalékkal 2838 forintra csökkent, 2,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 730 forinttal, 3,12 százalékkal 24 110 forintra erősödött, forgalmuk 12,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 0,71 százalékkal 1700 forintra nőtt, forgalma 978,5 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 250 forinttal, 2,37 százalékkal 10 820 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 8642,70 ponton zárt szerdán, ez 126,19 pontos, 1,48 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. augusztus 14. 14:58
Korábban első fokon közadatigénylési pert nyert az Átlátszó tényfeltáró újságíróműhely a Honvédelmi...
Holdblog  |  2025. augusztus 14. 07:49
Nehéz megdönteni azt a vélekedést, hogy a gyógyszergyártók mohósága miatt nagyon drága egy-egy gyógy...
Kiszámoló  |  2025. augusztus 13. 18:24
Ezt a cikket öt éve írtam, de annyira a tegnapi cikkhez tartozik, hogy érdemesnek gondoltam újra elő...
Kasza Elliott-tal  |  2025. augusztus 10. 06:00
Augusztus negyedikén kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem ő...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 14. csütörtök
Marcell
33. hét
EZT OLVASTAD MÁR?