28 °C Budapest
Budapest, 2024. január 1.A Sándor-palota által közreadott képen Novák Katalin köztársasági elnök újévi köszöntõjének televíziós felvételén a Sándor-palotában 2023. december 29-én.MTI/Sándor-palota

Komoly ingatlanvagyonnal köszön le Novák Katalin: ennyi pénze van a volt államfőnek

2024. február 27. 09:45

Megjelent Novák Katalin utolsó vagyonbevallása. A lemondott államfőnek 31 millió forint van a bankszámláján, illetve több ingatlannal is rendelkezik.

Közzétték Novák Katalin lemondott köztársasági elnök utolsó vagyonnyilatkozatát. Eszerint az exállamfőnek nincs semmilyen gépjárműve, műtárgya, egyéb ingósága. Ahogy értékpapírja, takarékbetétje és készpénze sem.

A bankszámláján 31 millió forint van, hitele, tartozása nincsen. Ami az ingatlanokat illeti, Novák

  • felerészben tulajdonosa egy XI. kerületi, 240 négyzetméteres háznak,
  • egy 90 négyzetméteres lakásnak és egy 50 négyzetméteres szegedi garázsnak.
  • Emellett a XI. kerületben egy 56 négyzetméteres lakása,
  • Szegeden egy 67,
  • egy 166,
  • és 174 négyzetméteres lakása,
  • valamint Balatonlellén egy 47 négyzetméteres üdülője is.

A záró vagyonbevallás szerint évente 2 millió forintot meghaladó összeget kap ingatlanok bérbeadásáról.

Címlapkép: Sándor-palota, MTI/MTVA

NEKED AJÁNLJUK
BÉT: kissé csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 36,13 pontos, 0,04 százalékos csökkenéssel 96 023,77 ponton zárt kedden.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. június 1. 13:57
Ez a fideszes online propagandagyárat működtető Megafon Digitális Inkubátor Központ Nonprofit Kft. p...
Holdblog  |  2025. május 31. 10:56
Politika, ha eszünk, politika, ha nem eszünk, és megáll az eszünk Az emberek nem isznak tejet, nem z...
ChikansPlanet  |  2025. május 30. 09:55
Miközben egy másfél évvel ezelőtti jogszabálymódosítás nyomán lehetővé vált, hogy újra szélerőművek...
KonyhaKontrolling  |  2025. május 30. 07:48
A használat és a költség örök problémája, hogy gyakorlatban sokszor elválnak egymástól. Ez pedig szi...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. június 1. vasárnap
Tünde
22. hét
Június 1.
Pedagógusnap
Június 1.
Az építők napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. június 1. 18:29