Aki lemarad, kimaradhat: csak egyszer viszi ki a postás a 30 ezer forintos élelmiszer-utalványt a MASZSZ szerint.

Itt az utolsó lehetőség: ma még nem késő tenni a pazarlás ellen, holnap már minden hiába
Ma (csütörtök) este bezár a Mikulásgyár, ahol az utolsó napon 21 óráig várják az adományokat a jótékonysági akció szervezői. A hajrában arra kérnek mindenkit, nézzenek körül a hűtőben, a kamrában, van e olyan lejárat közeli élelmiszer otthon, amit nem fogyasztanak el, de a rászorulóknak segítség lehet karácsony előtt.
A Mikulásgyár Alapítvány közleménye hivatkozik korábbi kutatásokra is, amelyek szerint: Magyarországon évente közel 2 millió tonna élelmiszerhulladék keletkezik, jelentős része a háztartásokban. Az élelmiszerpazarlás egy része elkerülhető lenne, ha mindenki tudatosan átnézné hűtőszekrényét és a felesleges ételeket elvinné valamely karitatív szervezet gyűjtőpontjára.
A szervezők közleménye szerint a jótékonysági akció eddigi 20 napja alatt, csaknem 1800 óvodás és kisiskolás járt a Mikulásgyárban, Budapesten, a Bakáts téren. Ők szervezetten, oktatási intézményeken keresztül érkeztek a karitatív akció helyszínére, hogy megismerkedhessenek a jótékonyság fogalmával. Emellett, mintegy 800 gimnazista és 40 vállalat munkatársai önkéntesként vettek részt a jótékonysági akcióban.
Az összefogásnak köszönhetően 8400 gyereknek, 52 településre sikerül eljuttatni egy-egy teherautónyi adományt még karácsony előtt - számolt be a közleményben Zsolnai Endre, az akció főszervezője, aki hozzátette azt is, hogy eddig több mint negyvenkétezer kilogramm adomány gyűlt össze eddig, de arra számítanak, hogy ehhez még néhány ezer kilogramm adomány érkezik a különböző gyűjtőpontokról az utolsó napon is.
A Mikulásgyár Alapítvány közleménye kitér arra is, hogy a csomagok szétosztásában több karitatív szervezettel dolgoznak együtt, a legtöbb ajándékot a Gyermekétkeztetési Alapítvány és ötven kiválasztott település vezetője, családsegítője osztja majd szét közvetlenül a rászorulók között.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


