A forgalmazók félrevezető módon ezeket gyakran természetes mellékhatásokként tüntetik fel.

Ennyi tagdíjat szedtek be tavaly a nyugdíjkasszák: egyre többen választanak más megtakarítási formát
Nem egészen 6,5 százalékkal, 1728,8 milliárd forintra nőtt tavaly a magyarországi önkéntes nyugdíjpénztárak vagyona – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataiból. Ugyanakkor megállni látszik a taglétszám hosszú évek óta tartó apadása: az év végén 1,105 millió tagjuk volt az önkéntes kasszáknak, alig kevesebb, mint egy évvel korábban. Tagdíjbevételük 6,8 százalékkal, 141,1 milliárd forintra nőtt, a bevétel döntő részét – 115,5 milliárd forintot – a tagok befizetései adták.
Befektetéseiken a pénztárak tavaly nem egészen 38 milliárd forintos eredményt értek el, közel 40 százalékkal kisebbet az egy évvel korábbi 63 milliárdnál - írja a Világgazdaság. A készpénzben és a bankszámlákon tartott eszközök aránya például az előző évi duplájára, 6,2 százalékra ugrott a vagyonon belül, míg a kötvényeké 58-ról 53 százalék környékére csökkent. A befektetési jegyek és a részvények súlya, így az év végén 30,9, illetve 8,3 százalékot tettek ki.
Az egészség- és önsegélyező pénztárak tagjainak száma 2,9 százalékkal 1,055 millióra nőtt 2021-ben. Tagdíjbevétele 8 százalékkal, 62,18 milliárd, a vagyona pedig 3,9 százalékkal, 71,7 milliárd forintra emelkedett. A szolgáltatási kiadások 13,7 százalékkal, 59,5 milliárd forint fölé emelkedtek, ami elsősorban az orvosi ellátásra fordított kiadások megugrásával magyarázható: az utóbbiak összege több mint a negyedével, azaz 19,3 milliárd forintra emelkedett 2021-ben.
Tovább erodálódott a magánnyugdíjpénztárak taglétszáma, de egyre inkább lassuló ütemben: az év végén nyilvántartott 53,2 ezer ügyfél csak néhány százzal volt kevesebb az egy évvel korábbinál. A magánnyugdíjpénztárak vagyona 1,3 százalékkal, 279,5 milliárd forintra nőtt. A befektetéseken elért nyereség ezeknél a szolgáltatóknál is csökkent: a nagyjából nyolcmilliárdos eredmény 8,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


