Az idei tavasz is elhozta a magyar tőzsdei nagyágyúk osztalékbejelentéseit: mutatjuk a számokat.
David Tepper, a milliárdos befektető arról számolt be, hogy a tőzsdei pánikhangulat és a durva eladási hullám ellenére már vásárol részvényeket, mégpedig a tech szektorban és az egészségügyi szektorban, azonban figyelmeztetett arra is, hogy még további 10-15 százalékos mínusz jöhet.
A koronavírus globális terjedése óta folyamatosan zuhannak a részvénypiacok, még annak ellenére is, hogy a világ kormányai és jegybankjai igyekeznek olyan fiskális és monetáris eszközöket bevetni, amelyekkel mérsékelni lehet a vírus okozta gazdasági károkat, azonban a gazdaságélénkítő intézkedések mindeddig kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy a befektetők megnyugodjanak, az S&P 500 amerikai részvényindex idén már több mint 30 százalékot esett.
A milliárdos befektető David Tepper azonban arról számolt be, hogy óvatosan ugyan, de már vásárol részvényeket, mégpedig a technológiai szektorban, azonban figyelmeztetett, hogy az eladási hullámnak még nem biztos, hogy vége van, írja a CNBC. Az Appaloosa Management alapítója olyan tech óriások papírjaiban vett fel pozíciókat, mint az Amazon, Alphabet, Alibaba vagy a chipgyártó Micron Technology, valamint azt is hozzátette, hogy a néhány egészségügyi részvénnyel is szemezget, mivel hosszútávon ezek a papírok nagyon izgalmasnak tűnnek.
Tepper azt is megjegyezte, hogy a piac még további 10-15 százalékot zuhanhat, ameddig még tart a koronavírus miatt kialakult tőzsdepánik, viszont ha az amerikai kongresszus elfogadja a republikánusok által benyújtott a gigantikus mentőcsomagot, akkor már közel lehet az esés vége. A mentőcsomag egyébként immáron már kétszer bukott meg a kongresszusban, egyszer vasárnap, egyszer pedig hétfőn, mivel a törvényhozók nem tudtak megegyezni a részletekben.
A befektető arról is beszélt, hogy az olaszországi fertőzések számának a következő néhány napban tetőznie, vagy stagnálni kellene ahhoz, hogy a tőzsdei esés végét láthassuk, továbbá hozzátette, hogy érdekes fordulat lenne, ha a New York-i fertőződések száma is elérné a csúcspontját a következő néhány hétben. Tepper egyébként az első befektetők között volt, aki figyelmeztetett a koronavírus piaci hatásaira, egy február 3-án adott interjúban "game changernek" nevezte a járványt.

Negatív korrekcióval indulhat a kereskedés a magyar tőzsdén: erre minden befektetőnek figyelnie kell
Kisebb negatív korrekcióval indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a BUX pénteken 1,43 százalékos emelkedéssel 97 065,84 pontos történelmi csúcson zárt.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


