Rengeteg magyar fiatalt keresnek ezekre az álompozíciókra

MTI
2019. augusztus 9. 09:05

Változatlanul erős a kereslet a gyakornokok iránt a hazai bankok részéről, a legnagyobb piaci szereplőknél a nyitott álláshelyek közel 8 százalékát a pályakezdés előtt álló fiatalok számára hirdetik - olvasható a Világgazdaság pénteki lapszámában.

A bankok honlapjain megjelenő álláshirdetések alapján a gyakornoknak jelentkezőkkel szemben mindenütt hasonlóak az elvárások. Alapvető követelmény, hogy a jelentkező nappali tagozatú egyetemi, főiskolai gazdasági tematikájú képzésben vegyen részt. A felhasználói szintű számítógépes ismeret szintén általános követelmény, és sok helyen elvárják az angolnyelv-tudást is. A pozíciók többsége részmunkaidős, jellemzően heti 20-30 órás elfoglaltsággal. 

A gyakornoki programok működtetése minden érintett félnek érdeke, a diákok és a pénzügyi szolgáltatók mellett a felsőoktatási intézményeknek is. A diákok gyakornokként megkönnyíthetik a pályakezdésüket, a hitelintézeteknek pedig a jó minőségű utánpótlás szempontjából fontos a gyakornoki pozíciók fenntartása.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. július 3. 14:29
Azt ígérik, hogy idén júliusban nemcsak a kánikula, hanem Palik László is megizzasztja majd a szeren...
Holdblog  |  2025. július 3. 09:18
Javában zajlik a 2025-ös, lényegében kísérleti Klubvilágbajnokság az Egyesült Államokban. A látottak...
Kiszámoló  |  2025. július 2. 18:08
Orbán Viktor ma bejelentette, hogy a közelgő választások miatt az emberek megsegítése érdekében beve...
Bankmonitor  |  2025. július 2. 16:24
Orbán Viktor mai bejelentése felrobbantotta az internetet: új, 3%-os lakáshitelt vezetnek be első la...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 4. péntek
Ulrik
27. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?