Az első hazai óvodák alapítója, Brunszvik Teréz születésének 250. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank emlékérmét bocsát ki.
2019. június 26-ig a bankoknak át kell világítaniuk az ügyfeleket a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni törvény szerint. Akinél ezt nem tudják megtenni, annak a bankszámláját zárolni fogják. Bár a bankok nem árulják el a pontos számot, már ők is attól tartanak, hogy a határidő lejártakor tízezrek számláját fogják zárolni. Ha még nem végezted el a kötelező adategyeztetést (ami nem több, mint 5 percet vesz igénybe, ha sorra kerülsz), tedd meg most, különben jön a zárolás. Erre 14 napod maradt.
Alig maradt ideje a banki ügyfeleknek arra, hogy elvégezzék a kötelező banki adategyeztetést. Aki 2019. június 26-ig ezt nem teszi meg, annak a bank - törvényi kötelezettségeinek eleget téve - zárolni fogja a bankszámláját. Azaz nem tud majd kártyával fizetni, nem tud pénzt ki- és befizetni a számlájára, és emiatt a fizetése sem fog megérkezni oda. A bankok már most kongatják a vészharangokat: a Pénzcentrumnak adott korábbi válaszaik szerint az ügyfélkörük mintegy harmada még nem végezte el azt:
Ha a bankszámládat 2017. június 26 előtt nyitottad, és nincs tudomásod róla, hogy elvégezted már az adategyeztetést, akkor siess, mert erre nem sok időd maradt már. Az alábbi cikkben részletesen elmagyarázzuk, mi a teendő. A lényeg röviden annyi, hogy be kell menni a fiókba, és az ügyintézőnek át kell adni a személyi igazolványodat és a lakcímkártyádat, ő pedig lemásolja azt. Ezzel le is tudtad a kötelezőt, és elkerülted, hogy a bank zárolja a bankszámládat.
A probléma nem is a dolog bonyolultságával van, hanem azzal, hogy az emberek egyszerűen nem tudnak róla.
Rengetegszer foglalkoztunk már a témával, több cikket írtunk róla, és a bankok is kiértesítették már az ügyfeleket, ennek ellenére mégis azt tapasztaljuk: a magyarok többségének fogalma sincs róla, hogy adategyeztetési kötelezettségük van. Nem csak a bankokat kérdeztük meg, de le is mentünk az utcára, és megkérdeztük a járókelőket, hogy eleget tettek-e már a jogszabályi kötelezettségeiknek.
A nagytöbbség nem csak egyszerűen nem hallott a dologról, de sokan el sem hitték, hogy ilyen létezik - egyesek kinevettek minket. A legtöbbjük arról számolt be, hogy a bankjuk nem értesítette őket - holott a valóság inkább az lehet, hogy az ügyfelek nem olvassák el a banki értesítőket kellően tüzetesen.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mi a Pénzcentrumnál ezt meg akarjuk akadályozni. Bár már így is számtalan cikket írtunk a témában, elkötelezettek vagyunk az olvasók informáltsága mellett, ezért minden nap közzé fogjuk tenni ezt a cikket az adategyeztetésre rendelkezésre álló idő utolsó napjáig. Rajtunk nem fog múlni.
Ismét felhívjuk a figyelmed, hogy amennyiben még nem végezted el az adategyeztetést, vagy nem tudod, hogy azt megtetted-e, szedd össze magad, és addig menj el a bankfiókba, amíg nem késő. FONTOS! Ha életbiztosításod van, akkor keresd fel biztosítódat is, mert az életbiztosításokra is kötelező elvégezni azt. Ha pedig ez az információ teljesen új neked, akkor ezentúl olvasd el a bankod értesítőit.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


