Tartósan 400 forint felett marad az euró árfolyama az idén, és várhatóan a jegybank sem nyúl hozzá az alapkamathoz a szűk mozgástér miatt.
Történelmi mértékűre, majdnem 8300 milliárd forintra nőtt október végére a lakossági betétállomány - írja a Világgazdaság. A számlákon tartott pénzeknek azonban egyre kisebb hányadát kötik le a háztartások.
Soha nem látott mértékűre nőtt a lakossági betétek értéke: az állomány 8273,8 milliárdra rúgott, ez 13,2 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - derül ki az MNB statisztikáiból. Az adatokból kiderül, hogy a lakossági pénzek 69,2 százaléka pihent lekötés nélkül a számlákon, egy éve ez 64,4, két éve 57,8 százalék volt.
Az éven belüli lejáratra kötött betétek aránya folyamatosan csökken a lakossági portfólióban, ezek súlya alig több mint 18 százalékot ért el októberben, egy éve ez még 22,8 százalék volt. Az éven túli lekötött betétek aránya szintén csökkent, akárcsak a devizabetéteké.
A lekötött betétek visszaesése nem meglepő, az MNB adatai szerint a lakossági lekötött betéteknél 2018 októberében 0,26 százalékot ért el az átlagos éves kamat.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


