A mostani helyzetben a korábbiaknál is sokkal fontosabb, hogy a befektetéseinket nagyon körültekintően, és fokozott óvatossággal kezeljük.
Az Európai Unióban átlagosan 3-ból 1 ember nem tudna szembenézni váratlan anyagi kiadásokkal. Magyarországon ugyanez a helyzet, 2017-es adatok alapján több mint 3 millió magyarnak nincs annyi félretett pénze vagy például egy havi fizetésből elég jövedelme arra, hogy sikeresen szembenézzen egy váratlan anyagi kiadással. Öröm az ürümben, hogy a statisztikák szerint 2016-hoz képest 2017-re óriásit javult a helyzet.
Az Európai Unióban átlagosan 3-ból 1 ember nem tudna szembenézni váratlan anyagi kiadásokkal - derült ki az Eurostat friss, 2017-es adatokon alapuló jelentéséből. Ebből a szempontból a legrosszabb helyzetben Lettország, Horvátország és Bulgária van, míg a legjobba Málta.
Ahogy az az adatokból is jól látszik Magyarország nem sokkal ugyan, de az EU átlag alá került, ami azt jelenti, hogy hazánkban arányaiban kevesebben vannak azok, akik nem tudnának szembenézni egy váratlan anyagi kiadással, mint az Unióban. Igen ám, de ha kiszámoljuk, akkor 2017-ben a magyar népesség 9 781 000 fő volt, aminek a 31,5 százaléka 3 085 015 főt jelent,
Öröm az ürümben, hogyha megnézzük a statisztikákat, akkor kiderül, hogy 2016-ban még a lakosság 50,8 százaléka volt anyagilag súlyosan kiszolgáltatott, ami a 2016-os népességi adatokkal (9 814 000 fő) számolva 5 692 120 embert jelentett. Az Eurostat adatai szerint kb. 2,5 millión tehát legalább akkora szintre tudták növelni megtakarításaikat, hogy az fussa egy váratlan anyagi kiadásra.
Mindez azt is jelenti, hogy még 2016-ban a 8. legrosszabbul szereplő ország voltunk ezen a listán, addig 2017-ben az összesített listán már a 17. vagyunk, és a közvetlen szomszédjaink közül csupán Ausztria végzett előttünk.

Negatív korrekcióval indulhat a kereskedés a magyar tőzsdén: erre minden befektetőnek figyelnie kell
Kisebb negatív korrekcióval indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a BUX pénteken 1,43 százalékos emelkedéssel 97 065,84 pontos történelmi csúcson zárt.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


