Miközben a magyar lakosság egy része még mindig készpénzben tartja megtakarítását, a bankok már gőzerővel készítik fel a jövő generációját a digitális pénzkezelésre.
A 18-29 év közötti korosztály úgy vélekedik, hogy előre láthatóan 66 éves korában vonulhat nyugdíjba, és átlagosan 18 évet fog nyugdíjasként tölteni. A megkérdezett fiatalok szerint 22 millió forintot kellene félretenniük a pénzügyileg stabil öregkorhoz - derül ki egy friss kutatásból.
A megkérdezettek közül a legfiatalabbak, a 18-29 év közötti lakosság a várható élettartamot a nők esetében 86, míg a férfiak esetében 82 éves korra teszik. A nyugdíjba vonulás várható idejét mindkét nem 66 éves korra teszi. A válaszok alapján így az is kirajzolódik, hogy a hölgyek 20, a férfiak 16 nyugdíjban eltöltött évre készülnek - közli a Groupama Biztosító idei, reprezentatív kutatásaira hivatkozva.
A kutatásban megkérdezték az embereket arról is, hogy milyen mértékű kezdőnyugdíjjal lennének elégedettek, és reálisan mekkora nyugdíjra számítanak az államtól. A kutatásban megkérdezett 18-59 éves korosztály egészét nézve a magyar lakosság arra számít, hogy átlagosan közel 17 évet fognak nyugdíjban tölteni, s ezekben az években 98 100 forint fog hiányozni havonta, azaz a 17 év alatt összesen 20 millió forint mínuszra számítanak.
A 30 év alattiak havonta 102 900 forintot hiányolnak majd idős korukban az általuk vágyott életszínvonal fenntartásához. Ők átlagosan 18 nyugdíjasként eltöltött évre számítanak, így esetükben megdöbbentőbb adatot kapunk: a fiatalok 22 millió forint hiánnyal kalkulálják a nyugdíjas éveiket. Ezt az összeget saját megtakarítás formájában kellene maguknak előteremteniük.
Bíztató adato azonban, hogy a nyugdíjcéllal megtakarítók 39 százaléka már 30 éves kora előtt elkezd takarékoskodni, és a fiatalok átlagosan havi 11 000 forintot takarítanak meg. Az aki ilyen fiatalon elkezd félretenni a nyugdíjas éveire legalább 10 ezer forintot, elérheti, hogy a vágyott 100 ezer forinttal majd kiegészítse állami nyugdíját és úgy élhessen idős korában, ahogyan tervezi.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


