A Motown-legenda megerősítette, hogy továbbra is dolgozik a "Through The Eyes Of Wonder" című új albumán.
Takács Szabolcs 34 éves volt, amikor úgy döntött, otthagyja biztos munkahelyét és "nyugdíjazza" magát. A Hvg.hu-nak mesélt arról, hogyan csinálta és hogyan alakul az élete.
Takács Szabolcs néhány hónappal ezelőtt már a Pénzcentrumnak is mesélt arról, hogyan valósította meg sokak álmát és "ment nyugdíjba" mindössze 34 évesen. "30as nyugdíjas" címen futó blogját is figyelemmel követtük az utóbbi hónapokban. Most a Hvg.hu-nak beszélt arról, hogy csinálta és hogyan alakul az élete.
"Külföldi kutatások szerint az éves megélhetési költségünk 25-szörösére rúgó megtakarítás kell ahhoz, hogy ennek hozamából nagy valószínűséggel életünk végéig megéljünk" - válaszolta májusban a Pénzcentrum azon kérdésére, mégis mennyi pénzre van szükség ahhoz, hogy az ember otthagyja a munkahelyét és "nyugdíjazza magát".
Azt is elárulta, hogy ő biztosra akart menni, és az éves minimális megélheti költségének a 30-szorosával indult. A portfóliómjának kb. 60 százaléka van részvényben, 20 százaléka ingatlanban és 20 százaléka készpénzben. Leginkább osztalékfizető részvényei vannak, olyan cégek részvényeiben tartja a pénzét, amelyek régóta óta emelik vagy legalább szinten tartják az osztalékaikat.
Az elmúlt másfél évben, mióta nem bejelentett munkaviszonyban dolgozik, nőttek a bevételei. "Növeltem a befektetések értékét, de a fedezettség ettől független. Azt ugyanis a nyugdíjba vonulás időpontjában kell eldönteni, hogy mekkora a fedezet, a költségszintet utána már nem ahhoz kell igazítani, hanem "csak" az infláció mértékével kell megemelni" - mondta a Hvg.hu-nak.
Arról nekünk is beszélt, hogy véleménye szerint ahhoz, hogy a korai nyugdíj működjön, véleménye szerint a következőre van szükség:
- 1. költsünk kevesebbet, éljünk egyszerűbb életet
- 2. fektessünk be okosabban
- 3. élvezzük ennek a gyümölcseit.
Mivel nőtt a vagyona, most úgy döntött, kicsit megemeli az életszínvonalát is. "Inkább az a jellemző, hogy ha több pénz áll a házhoz, akkor a befektetéseimet növelem, ami hosszabb távon majd természetesen a bevételeket fogja emelni" - mondta a Hvg-nek.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Azt ő is elismerte, hogy nem mindenkinek sikerülhet az, ami neki. Egy pénztáros havi nettó 160 ezer forintos fizetéssel biztos nem tud annyit félretenni, hogy 12 év munka után kiszálljon a mókuskerékből. "De ilyen érdeklődőknek azt szoktam mondani, hogy ettől még kezdjen el spórolni mihamarabb. Ha másért nem, azért, hogy a gyermekeinek már jobbak legyenek az esélyei" - jegyezte meg.
Az alapjövedelemmel kapcsolatban azt mondta, jó ötletnek tűnik. "(...) amióta én csak azt a munkát végzem el, amihez kedvet érzek, a hatékonyságom a sokszorosára nőtt. Ma két óra alatt több produktumot állítok elő, mint 8 óra alatt akkor, amikor korábban utáltam egy munkámat. Gondoljon bele, hogy mekkora termelékenységnövekedést eredményezne, ha emberek tömegei így dolgoznának. Másrészt a robotika előretörésével rengeteg munkahely fog megszűnni, és az embereknek létbiztonság kell. Ennek a kérdésnek sok olyan eleme van, ami számokkal nem fejezhető ki" - jegyezte meg.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


