Egy friss felmérés szerint a magyar felnőttek túlnyomó többsége alulértékeli a nyugdíjpénztárak teljesítményét.
Az ATM-es tolvajok napról napra egyre kreatívabbak. Elég egy kis figyelmetlenség és pillanatok alatt a szélhámosoknál landolhatnak a bankkártyaadataink. A nyári időszakban még könnyebben bedőlhetünk az átveréseknek, ezért most összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni.
Nyáron jellemzően megugrik a bankkártyás visszaélések száma. A nyaralás és a kikapcsolódás során a legtöbben hátrahagyják a hétköznapi rutint és az értékeik biztonságára is kevesebb figyelmet szentelnek. Éppen ezért a pihenés alatt talán még nehezebben vesszük észre, ha egy megbuherált ATM-nél szeretnénk pénzt felvenni.
A figyelmetlenségünknek azonban súlyos ára lehet, hiszen könnyedén megszerezhetik a szélhámosok a kártyaadatainkat. A legújabb technológiáknak köszönhetően akár olyan kicsi kamerát is elhelyezhetnek a gépeken, amit szinte észre sem veszünk. De van még néhány más módszer is. Mutatjuk, melyek azok az ATM-ek, amelyeket messziről érdemes elkerülni.
1. Mindig ellenőrizzük a kártyaolvasót
Legutóbb Bécsben találtak olyan automatát, amelyen az automatáról levehető plusz alkatrészben volt egy mágnescsík olvasó, egy akkumulátor, egy kapcsoló és természetesen egy a PIN kódot ellenőrző egység is.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
2. Mi az a kis fekete pötty?

Nemrég pedig London egyik forgalmas központjában találtak egy trükkös ATM-et, melyen annyira pici kamerát helyeztek el, hogy szabad szemmel szinte alig lehet észrevenni. Ezzel a csalók könnyen felvehetik a beütött PIN - kódunkat. A rejtett kamerás megoldások skálája azonban rendkívül széles.
3. Biztos szükség van arra az extra kis szürke dobozra?

4. A környezetet is alaposan szemügyre kell venni

5. Miért nincs a helyén az a csatlakozó?

6. A számlapra is különösen érdemes odafigyelni

7. De persze az se lenne jó, ha beragadna a pénzünk

8. Ellenőrizzük azt is, hogy vannak-e rongálásra utaló nyomok

Hogyan védekezhetünk?
A pénzügyi csalások ellen kiváló védekezés lehet a napi limit beállítása, és az SMS-értesítés. A napi limit beállításánál javasolt egy alacsonyabb összeget megadni, és csak nagyobb vásárlások/készpénzfelvétel idején (akár mobilbankunk segítségével) ideiglenesen megemelni a limitet. Ha pedig olyan pénzmozgást tapasztalunk, amit nem mi kezdeményeztünk, ne habozzunk, azonnal hívjuk fel bankunk ügyfélszolgálatát, és érdeklődjünk arról is, szükséges-e rendőrségi feljelentést tennünk.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


