A NAV jövedéki törvénysértés, költségvetési csalás és iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény miatt indított eljárást.
Pénzmágiát ígért az a férfi, aki 4,6 millió forintot zsákmányolt áldozataitól. A banki adatok elkérése után viszont online oldalakon költötte el az "ügyfelei" pénzét. A csalók összesen már 162 millió forintot nyúltak le a banki ügyfelek számláiról idén. Mire ügyeljünk, hogy ne lophassák el az adatainkat?
A férfi azt állította, hogy pénzmágiát végez és ehhez a gyanútlan áldozatok bankkártya adatait kérte el. Majd az így megszerzett adatokkal feltöltötte mobiltelefon egyenlegét, majd internetes fogadásokat kötött, online szerencsejátékokat játszott.
A férfi annyira körültekintő volt, hogy a mágia idejére még a mobiltelefonokat is kikapcsoltatta az őt megkereső emberekkel, így nem kaphattak sms értesítést az illetéktelen bankszámla műveletekről. A jós összesen 56 bankkártya adatait megszerezve mintegy 4,6 millió forinthoz jutott hozzá törvénytelenül - írja a Blikk.
Mennyi pénzt nyúltak le idén a csalók?
Közel 24 százalékkal, 161,9 millió forintra emelkedett az első negyedévben a fizetési kártyákkal végrehajtott visszaélések értéke Magyarországon, a műveletek száma ötezer közelébe nőtt. Jelentősen nőtt az internetes tranzakciókhoz köthető visszaélések aránya, az összes csalás 70 százaléka ezekből a visszaélésekből ered, ugyanakkor a belföldi bankközi tranzakcióknál is nőtt az esetek száma, de a kárérték majdnem a felére, 11 millió forintra csökkent 2014 első negyedévéhez képest. A kibocsátói oldalon leírt kár kétharmadát a pénzügyi szolgáltatók viselik.
Hogyan vigyázzunk a bankkártyánk adataira?
A legfontosabb, hogy a bankkártya adatainkat ne adjuk ki akárkinek, és körültekintően kezeljük a számokat:
- Figyeljünk vásárlásnál, készpénzfelvételnél, nehogy valaki közvetlenül mögöttünk álljon. Vigyázzunk a bankkártyánkra.
- Takarjuk el a terminál billentyűit, amikor megadjuk a PIN kódunkat.
- Adjunk meg sms-értesítőt, így azonnal jelzést kapunk arról, hogy használták a kártyánkat.
- Ha olyan tranzakcióról kaptunk sms-t, aminél nem mi fizettünk, nem mi vettünk fel készpénzt, azonnal hívjuk bankunkat.
- Állítsunk be limitet a bankkártyánkhoz.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Minden hasonló esetnél fontos hangsúlyozni, hogy a bankkártya még mindig az egyik legbiztonságosabb fizetési eszköznek tekinthető (például a készpénzhez képest).
A kártya kis odafigyeléssel, az alapvető szabályok betartásával nagyon biztonságosan használható, a pénzünk biztonságban van rajta, a visszaélések száma a teljes kártyahasználathoz képest elenyészőnek mondható.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


