19 °C Budapest

Quaestorosok, figyelem! Kezdődik a kifizetés

2015. június 10. 11:02

A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. honlapján közzétett közlemény szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda részben feloldotta a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél elrendelt vagyonzárat, így hamarosan elkezdődhet a konkrétan beazonosítható ügyfélvagyon kiadása.

A hitelezői igények benyújtási határidejének 2015. június 1-jei lejártára tekintettel a felszámoló megkezdte a beérkezett hitelezői igények feldolgozását. A hitelezői igények rögzítéséről automatikus e-mail üzenetben értesülnek azon ügyfelek, akik elérhetősége a rendszerben fel van tüntetve. A felszámoló a hitelezői igényeket felülvizsgálja, annak visszaigazolásáról minden esetben postai úton kapnak tájékoztatást, melynek megérkezéséig kérjük szíves türelmüket.

A Quaestor Értékpapír Zrt. "f.a." vagyonát illetően a Nemzeti Nyomozó Iroda a zár alá vételt részben feloldotta.

A felszámoló a rendelkezési jogkörébe tartozó vagyont felülvizsgálja, melynek legfőbb célja az egyes ügyfeleket megillető vagyonelemek rendelkezésre állásának és kiadhatóságának megállapítása.

A vizsgálat alapján azonosított ügyfélvagyon kiadása azokra az értékpapírokra, befektetési termékekre terjedhet ki, amelyeknek a tulajdonosai beazonosíthatóak, ezért azok tényleges kiadásához szükség van az ügyfelek személyes azonosítására és ellenőrzésére. A kiadható ügyfélvagyon azonosítását követően külön közleményt adunk ki arról, hogy az értékpapírok kiadására milyen eljárás keretében kerül sor - áll a közleményben.

A nyomozó iroda a Quaestorhoz hasonlóan korábban a Buda-Cash Brókerháznál is elrendelt vagyonzárat, de annak feloldásáról már május végén döntöttek. A Hungária Értékpapír esetében azonban mindeddig nem történt meg a vagyonzár elrendelése, ennek okáról az MNB sem kívánt/tudott nyilatkozni.

NEKED AJÁNLJUK
BÉT: csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1131,13 pontos, 1,22 százalékos csökkenéssel 91 925,59 ponton zárt kedden.

BÉT: enyhén csökkenhet a BUX a nyitásban

Enyhe csökkenéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) hétfőn, a legutóbbi kereskedési napon, szerdán a BUX 685,63 pontos, 0,74 százalékos csökkenéssel 92 196,43 ponton zárt.

BÉT: csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 102,99 pontos, 0,11 százalékos csökkenéssel 92 882,06 ponton zárt kedden.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. május 10. 10:18
Tegyük fel, hogy egy amerikai cég importál egy láda juharszirupot Kanadából, amiből boldog amerikai...
Kiszámoló  |  2025. május 10. 07:48
Folytatva a szombati sorozatot, most egy nyolcéves cikket teszek ki. Gyakran látni anyagilag jómódú...
Összkép  |  2025. május 10. 01:33
Feszült a viszony a világot jobbá tevő újítások két főszereplője, a tehetséggel érvényesülő mester é...
MEDIA1  |  2025. május 9. 17:37
A skandináv ország 20 millió korona segítséget ajánlott fel a hazánkban is jelenlévő Free Europe-nak...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 10. szombat
Ármin, Pálma
19. hét
Május 10.
Mentők napja
Május 10.
Baromfi világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?