A részvénypiac forgalma 19,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
A Buda-Cash Brókerház Zrt. "f.a." felszámolója tájékoztatta ügyfeleit, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda valamennyi értékpapírszámla zár alá vételét feloldotta, ezért a felszámoló megkezdte az értékpapírok kiadását.
A fellelhető ügyfélvagyon kiadása csak azokra a meghatározott értékpapírokra, befektetési termékekre terjedhet ki, melyek fellelhetősége és tulajdonosi köre minden kétséget kizárhatóan beazonosítható, ezért szükséges és indokolt az ügyfelek egyenkénti, személyes azonosítása és ellenőrzése. A vagyonelemek kiadásáról az érintettek telefonon kapnak értesítést időpont egyeztetés céljából. Az egyeztetett időpontban a Buda-Cash Brókerház Zrt. "f.a." 1118 Budapest Ménesi út 22. címén fogadják az ügyfeleket személyes beazonosításra, ahol az alábbi dokumentumokat szükséges bemutatni:- természetes személyek: személyi igazolvány, lakcímkártya, adóazonosító igazolvány;
- jogi személyiséggel rendelkező, és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek: cégkivonat, aláírási címpéldány, meghatalmazott esetén teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt meghatalmazás, a jelenlévő személy személyi igazolványa és lakcímkártyája;
- Magyarországon vezetett értékpapírszámla meglétének igazolása, amely elengedhetetlen a transzferáláshoz
Az értékpapírszámlákon fellelhető ügyfélvagyon nem képezi a felszámolási vagyon részét, így azt a felszámolónak ki kell adnia az ügyfeleknek. Azok után az értékpapírok után pedig, amelyek eltűntek a Buda-Cash ügyfelek számláiról, a Beva kártalanítja az ügyfeleket. A Beva Buda-Cash Brókerházra vonatkozó kártalanítási eljárása március 27-én kezdődött, akkor azonban még nem lehetett tudni, hogy pontosan mekkora ügyfélvagyon után kell a Bevának kártérítést fizetnie. A mostani fejleményeket nézve azonban hamarosan ki kell derülnie, hogy mekkora összegért kell helytállnia a Bevának (ha megvan a konkrét hiány, akkor a Beva 90 napon belül elbírálja a beérkező kérelmeket).

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


