Szlovákiába utazol autóval? Ne felejts el időben gondoskodni a megfelelő autópálya matricáról! Cikkünkben most összegyűjtöttük, hogyan zajlik a szlovák autópálya matrica vásárlás.
Több mint hat évvel a közös európai fizetőeszköz szlovákiai bevezetése után még mindig jelentős mennyiségű nemzeti valuta, hárommilliárd szlovák korona van lakossági kézben - írta kedden a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági-közéleti napilap.
A Szlovák Nemzeti Bank (NBS) adatai szerint 2014 végén még mindig lakossági kézben volt a 2009-ben a forgalomból kivont nemzeti fizetőeszköz, a szlovák korona, bankjegy és pénzérme mennyiségének jelentős hányada. Annak a szlovák koronának az összértéke, amelyet a tavalyi év végéig még nem vontak be, az euró bevezetéséig kibocsátott hazai valuta összértékének mintegy 2 százalékát adta. Ez, értékben 3,01 milliárd szlovák koronát (mintegy százmillió eurót) tesz ki, darabszámban pedig mintegy 19 millió bankjegyet jelent.
A volt nemzeti valuta bankjegyeiből, a legtöbb - több mint 10 millió darab - a legkisebb címletnek számító 20 koronásból maradt az embereknél. Az euróra be nem váltott szlovák nemzeti fizetőeszköz értéke a tavalyi év végén egy lakosra 426 koronát (mintegy 14 eurót), illetve fejenként mintegy három bankjegyet tett ki.
Szakértői vélemények szerint a mindmáig nem bevont szlovák korona bankjegyeinek és pénzérméinek legnagyobb hányadát a nemzeti fizetőeszköz iránti
megtartott, illetve a károsodott és fizikailag megsemmisült bankjegyek teszik ki.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Szlovákia 2009 január elsejével váltotta le nemzeti valutáját a közös európai fizetőeszközre és így tizenhatodikként vált az eurózóna tagjává. A hivatalos korona-euró átváltási arány 30,126 az egyhez volt. Az euró szlovákiai forgalomba hozatala 16 napig tartott, ebben átmeneti időszakban mindkét pénznem hivatalos fizetőeszköznek számított az országban. Az NBS 2013. végéig cserélte be a szlovák korona pénzérméit, a bankjegyeket korlátlan ideig beváltják.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


