Mi a családi csődvédelem lényege, hogyan zajlik a családi csődvédelmi eljárás? Hol vannak a Családi Csődvédelmi Szolgálat területi szervei és mik a családi csődvédelem feltételei?
Az átlagkeresetek Magyarországon több mint 6 ezer forinttal magasabbak, mint egy évvel ezelőtt. Felmerül ugyanakkor a kérdés, mit kezdjen a plusz pénzzel egy átlagos magyar család, hol tudhatják biztonságban a megtakarításaikat?
A KSH legfrissebb adatai szerint az átlagos, családi kedvezmények nélkül számított nettó kereset 154 500 forint volt januárban, ami 4,1 százalékos növekedést jelent a tavalyi számokhoz képest. Azért lényeges a januári adat, mert az év végi fizetésemelések mértékét ezeken keresztül figyelhetjük meg a legjobban. Egyébként idén januárban több mint 6 ezer forinttal vihettek többet haza átlagosan a magyarok.
Mivel havonta rendszeresen magasabb összeggel számolhatunk, mint korábban, ezért érdemes félretenni a plusz pénz egy részét. Erre a legalkalmasabb egy rendszeres megtakarítást indítani. A Pénzcentrum megnézte, hogy milyen lehetőségeink vannak.
Lakástakarék pénztár (LTP)
Az LTP az egyik legnépszerűbb megtakarítás Magyarországon, ennek egyik oka, hogy az állam minden befizetés után 30 százalékos támogatást ad. Ahhoz azonban, hogy a jóváírást ténylegesen megkapjuk, arra van szükség, hogy a felvett összeget lakás célra fordítsuk.
Start-számla (Babakötvény)
A Start-számlára befizetett összegek után 10 százalékos állami támogatás jár, amivel gyermekeink életkezdését segíthetjük. A Babakötvények hosszú távon is kiemelkedő hozamot biztosítanak, a 19 éves futamidő végére 2,3 millió forint gyűlhet össze a számlán havi ötezer forint befizetése után (átlagos hozam mellett).
Emellett előnyt jelent, hogy az innen felvett pénzt adó-, járulék- és illetékmentesen vehetjük fel. Start-értékpapírszámlát egyébként a Magyar Államkincstárnál nyithatunk, amire a Start-letéti számlán kamatozó kezdeti állami támogatás (42 500 forint) is átkerül.
Életbiztosítás
Népszerű termékek az életbiztosítással egybekötött megtakarítások. Ezeknek két alapvető formája van:
- A klasszikus megtakarításos
- A befektetési egységekhez kötött (Unit Linked)
Míg előbbinél a hosszútávon kiszámítható hozam lehet a vonzó a fix kamatozás miatt, addig utóbbi a befektetési lehetőségek széles tárházával kecsegtet.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Mind a két forma elérhető nyugdíjbiztosításként is, igaz így a félretett pénzt elsősorban nyugdíjra fordíthatjuk.
Önkéntes nyugdíjpénztár
Az önkéntes nyugdíjpénztárak (ÖNYP) nagy előnye, hogy alacsony költségek mellett tehetünk félre pénzt, ráadásul a nyugdíjbiztosításokhoz hasonlóan 20 százalékos adójóváírást kapunk az államtól minden befizetésünk után. Az ÖNYP mögött választható portfóliók vannak, amit a pénztár kezel, így a vagyonkezelés terhét leveszik a vállunkról.
A nyugdíjpénztár egyébként kamatadó és egészségügyi hozzájárulás mentességet biztosít, feltéve, ha nyugdíj célra vesszük fel a pénztárban tartott összeget.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


