A magyar nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságáról szóló viták felerősödtek az utóbbi időben.
Emelt családi pótlékot kaphatnak a tejcukorérzékeny gyermekek, a minisztériumban már dolgoznak az ezt lehetővé tevő jogszabályon - írja a Magyar Nemzet.
A lapnak az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyi államtitkárságán elmondták, hogy már megkapták az alapvető jogok biztosának jelentését, amely szerint sérti az egyenlő bánásmódhoz való jogot, hogy csak a veleszületett laktózérzékenységgel élő gyermekek kaphatnak emelt összegű családi pótlékot.
Bíznak abban, hogy a javaslat közigazgatási és társadalmi egyeztetése gördülékeny lesz, és mihamarabb megszülethet a jogszabály - tették hozzá.
A lap emlékeztet arra, hogy az emelt összegű családi pótlékkal együtt más kedvezmények is járnak, ilyen például az ingyenes tankönyvre, a félárú étkezésre és a kedvezményes utazásra való jogosultság.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


