Rekordmértékű növekedést mutattak a tartós befektetési számlák (TBSZ) 2024 első negyedévében, amikor közel 67 ezerrel bővült a számlák száma.
Ha egy magyar fialtatni akarja a pénzét, beviszi a bankba és leköti. Csakhogy ez a magatartás mostanság már nem túl kifizetődő, mivel a betéti kamatok 2-4 százalékra olvadtak. Mit tehet ilyenkor a pénzét biztonságos helyen tudni akaró, de a bankinál magasabb kamatot remélő befektető?
Magyarország a lekötött bankbetétesek országa - tartja a mondás. Ez a statisztikákkal kellőképpen megalapozott mondat arra utal, hogy befektetőként meglehetősen konzervatívak vagyunk. Ha van megtakarításunk, bankban tartjuk a pénzünket. Hiába fialtathatnánk máshol nagyobb haszonnal a pénzünket, akkor is maradunk a lekötött bankbetétnél.
Ha a fenti mondás igaz, akkor mostanság sokaknak főhet a feje. A Magyar Nemzeti Bank kamatcsökkentései miatt a hosszú éveken át tuti biztosnak gondolt megtakarítási forma sokat veszett vonzerejéből. Hol vannak már a kétszámjegyű kamatok! A bankok ma már csak 2-4 százalékos kamatot fizetnek a náluk elhelyezett betétek után.
Ideje lenne új befektetési célpontok után nézni, amelyek az alacsony kamatok ellenére is többet hoznak a konyhára. Ám a pénzét máshova vivő betétes nincs egyszerű helyzetben: hova tegye a pénzét akkor, ha azt biztonságban akarja tudni, ám azt is elvárja, hogy a bankinál nagyobb hozamot érjen el a befektetése?
Az, hogy a kérdés sokakat foglalkoztat, jól mutatja, hogy az inflációnál magasabb garantált hozamot fizető és ugyancsak biztonságos állampapírokból alaposan bezsákolt a lakosság. Soha ennyi állampapír nem volt még magánszemélyek kezében, mint mostanság. Ám az állampapír rugalmatlan termék, az ebben felhalmozott befektetésünkhöz idő előtt hozzájutni kockázatos lépés lehet.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Na de akkor mibe érdemes áttenni a korábbi években lekötött bankbetétben pihenő pénzünket? A kérdés megválaszolására a Pénzcentrum.hu 2013. december 2. és 2013. december 6. "A bankbetéten túl..." címmel cikksorozatot közöl. Írásainkban felvázoljuk, milyen időtávra milyen kevéssé kockázatos termékeket ajánlanak a bankok. Megvizsgáljuk, mekkora kamatot fizet a bank a hozzá bevitt forint és deviza megtakarításainkra. Körbejárjuk, melyek azok a befektetési lehetőségek, amelyek biztonságosnak tekinthetőek, ám nagyobb hozammal kecsegtetnek a bankbetétnél.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


