Pénz- és okirat-hamisító bűnszervezetet számolt fel a rendőrség; a három magyar elkövetőt a fővárosban vették őrizetbe - olvasható a rendőrség honlapjára pénteken feltett közleményben.
A közlemény szerint a gyanúsítottak 2009 óta állítottak elő és hoztak forgalomba hamis 10 ezer forintos bankjegyeket, amelyekből a Magyar Nemzeti Bank több mint 36 millió forint értékben vont ki a forgalomból.
A nyomozás adatai szerint a hamis bankjegyeket az egyik gyanúsított vidéki házában nyomdatechnikai úton állították elő. A rendőrök megtalálták és lefoglalták a hamisításhoz használt eszközöket, nyomdai gépeket és a gyártáshoz előkészített A4-es papírlapokat, amelyek már tartalmazták a bankjegyek vízjel- és biztonságiszál-imitációját is.
Megjegyezték azt is, hogy a hamis bankjegyek - amelyek az ország egész területén nagy számban forgalomba kerültek - az utóbbi időszak egyik legjobb hamisítványának tekinthetők, és az állampolgárok megtévesztésére határozottan alkalmasak voltak. A bankjegyek mellett többrendbeli közokirat-hamisítást is elkövettek: nyelvvizsga-bizonyítványokat, érettségi bizonyítványokat, valamint diplomákat készítettek.
A büntetőeljárás keretében a nyomozó hatóság a készítők mellett a hamis közokiratokat felhasználó személyeket is eljárás alá vonta - fűzték hozzá.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


