A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint elérhető, hogy 2020-ra a magyar gazdaság az elektronikus fizetési módok használatánál az európai középmezőnybe kerüljön. Ennek eléréséhez sok apró lépésre lesz szükség az állam, a bankok és a lakosság részéről egyaránt - írja a Napi Gazdaság.
Az MNB szerint 2020-ra el kell érni, hogy minden magyarországi faluban legyen legalább egy POS terminál. Amíg ezt nem érjük el, az ilyen régiókban élő emberektől nem várhatjuk el, hogy bankszámlára kérjék a fizetésüket vagy a nyugdíjukat, illetve, hogy rendszeresen használják a bankkártyájukat és az elektronikus fizetési szolgáltatásokat.

A jegybank várakozásai között szerepel, hogy 2020-ra 271 millió darabról évi 100 millió darabra csökken a sárga csekkek száma (ez azt jelenti, hogy percenként nem 516, hanem csak 190 sárga csekket adnának fel Magyarországon), ugyanakkor az elektronikus átutalások száma 230 millió darabról 400 millió darabra emelkedik. A jelenlegi 30 millióról 5 millióra csökkentenék a készpénzben kifizetett nyugdíjak és szociális támogatások darabszámát, miközben több mint hárommillióval nőne a bankkártyák száma.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


