A kibocsátó Ha-Mi-Összefogunk Korlátolt Felelősségű Európai Szövetkezet (SCE) szerint miután a PSZÁF is áldását adta rá, május 4-én forgalomba kerül a készpénz-helyettesítő kékfrank - írja a Napi Gazdaság.
A "helyi valutát" a szövetkezet számlavezető bankja, a Rajka és Vidéke Takarékszövetkezet forgalmazza majd. A soproni térség szőlő- és bortermelői még tavaly nyáron döntöttek arról, hogy az ágazat és régió gazdaságának dinamizálása érdekében szövetkezetet alapítanak, s az egymás közötti pénzforgalomban bevezetik a kékfrankot.
A 123 tagú, 38,5 ezer euró jegyzett tőkével megalapított szövetkezetet 2009. december 18-án jegyezte be a cégbíróság.
A szövetkezetnek 100 euró értékű részjegy befizetése után ma is bárki tagja lehet, aki vállalja, hogy a kékfrankot elfogadja és számlát nyit az SCE bankjában.
Majd az Állami Pénzjegynyomda közreműködésével elkezdődött a különböző címletek tervezése és nyomtatása. Időközben arról is döntöttek, hogy a kékfrankot ne csak a tagság használhassa. A különböző elfogadóhelyeket - a bankkártyákhoz hasonlóan - matricákkal jelölik. Az SCE-nél abban is bíznak, hogy már az év végére a térségben több száz ilyen elfogadóhely lesz.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


