Hódít a netes bankolás, senki se akar lemaradni

Portfolio2009. március 24. 09:07

Egyre többen veszik igénybe a bankok szolgáltatásait az interneten, a netezők mintegy 40 százaléka a pénzügyeinek intézésében is ezt a csatornát választja - derül ki a legfrissebb felmérésekből. Az adatok azt mutatják, hogy már az idősek is élnek a kényelmesebb online megoldásokkal, és elsősorban a férfiak és a fővárosiak használják ki ennek lehetőségeit.

A K&H-nál és az UniCreditnél egy év alatt megduplázódott, a Budapest Banknál 50, a CIB-nél 45 százalékkal emelkedett, az MKB-nál pedig másfél év alatt két és félszeresére növekedett az internetbanki szolgáltatásokat igénybe vevő lakossági ügyfelek száma - írja a Napi Gazdaság.

Az Allianznál arról számoltak be, hogy egy év alatt egyötödével, a Raiffeisennél pedig havonta 1-2 ezerrel nőtt az elmúlt időszakban az online szolgáltatásokat igénybe vevők száma. Az ügyfélszám növekedése azonban nem árul el mindent, sokkal fontosabb, hogy a "internetbankolók" mennyire aktívak. Márpedig a bankok úgy látják, a tranzakciók fellendülése jóval később következik be.

Az élen a K&H bank halad: a lakossági e-banki szolgáltatások igénybevevőinek körében az egy főre jutó tranzakciószám (átutalás, betétlekötés, mobiltelefon-feltöltés stb.) a magyarországi bankpiacénak több mint másfélszerese náluk a GKI Gazdaságkutató jelentése szerint.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A fentieket erősítik meg az NRC Piackutató és a TNS Visitor Media Research legújabb kutatásai, akik arra jutottak: a 18-69 éves internet-felhasználók 85 százaléka rendelkezik folyószámlával, ezek 40 százaléka vesz igénybe online banki szolgáltatást. Meglepő módon az középkorúak és idősebbek is aktívak ebben, ám a nemek közötti eloszlás már egyoldalúbb, a férfiak jóval többen élnek az online lehetőségekkel, a férfiaknak ugyanis közel a fele, a nőknek viszont csak a harmada tartozik ebbe a körbe. Ami a lakóhely szerinti megoszlást illeti, a fővárosiak fele, a megyeszékhelyen élők 44 százaléka és a községben élők harmada rendelkezik elektronikus hozzáféréssel azok körében, akiknek van folyószámlájuk.

Címkék: