Ahogy durvul a pénzügyi világválság, egyre növekszik a csődbe ment pénzintézetek száma is. A világ legerősebb gazdaságának tartott Egyesült Államokban februárban eddig már nyolc bank omlott össze, négy közülük péntek 13-án.
Januárban összesen hat bankcsőd következett be, így az idei évben eddig 16 amerikai pénzintézet bedőléséről szóltak a hírek. Ugyanakkor 2008-ban összesen 25 ilyen eset következett be.
A dolog külön érdekessége, hogy négy bank működését február 13-án, pénteken szüntették be a hatóságok. Név szerint a Pinnacle Bank of Oregon, a Corn Belt Bank and Trust Company, a Riverside Bank of the Gulf Coast és a Sherman County Bank számára volt igazán szerencsétlen nap péntek tizenharmadika.
Tavaly egyébként átlagosan két pénzintézet omlott össze havonta, az események akkor kezdtek begyorsulni, amikor szeptemberben a Lehman Brothers fizetésképtelenné vált.
A Lehmann Brothers példája azt mutatja, hogy a legnagyobb piaci szereplők sincsenek teljes biztonságban: épp ezért a Barack Obama vezette kormány 787 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagjának fontos eleme a bankrendszer stabilizálása és a hitelezési folyamatok újraindítása.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


