14 °C Budapest

Felcsuti: veszélyes lehet a forint további gyengülése

Pénzcentrum
2009. február 11. 09:59

2009-ben éppen hogy csak nullszaldósak lesznek a magyar bankok, de ennek ellenére valószínűtlen, hogy akármelyik is igénybe veszi a kormányzati segítséget a szigorú feltételek miatt - nyilatkozta Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség elnöke a Reutersnak. A bankár szerint 50%-kal nőnek a rosszhitelek állománya, miközben a forint további gyengülése rendszerszintű kockázatokat eredményez a bankszektorban.

Felcsuti Péter szerint a magyar bankcsomagnak annyira szigorúak a feltételei, hogy nehéz elképzelni, hogy bármely bank, főleg külföldi tulajdonban álló igénybe vegye azt. A szakember reméli, hogy ha kormány észreveszi a lehívások hiányát, akkor újra az IMF-hez fordul a pénz átcsoportosítására. Felcsuti szkeptikus a garanciacsomag működőképessége kapcsán is, hiszen a nemzetközi piacok már telítettek a magyarnál erősebb országok garantált kötvénykibocsátásaival.

A szakember szerint a forint gyengülése eddig a szintig a bankrendszer számára menedzselhető kockázatot jelent, ugyanakkor a 300 feletti euró rendszerszintű kockázatokat okozhat.

BÉT: csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1131,13 pontos, 1,22 százalékos csökkenéssel 91 925,59 ponton zárt kedden.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. május 13. 16:10
A Ferencvárosi Önkormányzat pályázatot hirdet a Ferencvárosi Média Nonprofit Kft. ügyvezetői posztjá...
Kiszámoló  |  2025. május 13. 10:54
A tegnapi hozzászólásokból az jött le, hogy rengetegen úgy gondolják, hogy mennyire olcsó az áram Ma...
Holdblog  |  2025. május 13. 07:49
Számos fociklub jut csődközelbe, egyesek konkrétan át is élik, vagy tulajdonosuk jut hasonló sorsra.
KonyhaKontrolling  |  2025. május 13. 07:45
Már rég nem újdonság a buy now, pay later fizetési séma, de most találtam egy terméket, ami több sze...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 13. kedd
Szervác, Imola
20. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?