Azok a brit dolgozók, akik abban reménykedtek, hogy megtarthatják a munkájukat azután is, hogy elérték a 65 éves nyugdíjkorhatárt, most igen csalódottak lehetnek, mivel a legfelsőbb bíróság kimondta, hogy a nyugdíjkorhatár betartása kötelező az uniós szabályok szerint. Vagyis e kor betöltése után a dolgozóknak nyugdíjba kell vonulniuk, még akkor is, ha az eddig félretett összegből nem tudnak megélni...
A szakértők szerint a fix nyugdíjkorhatár kompatibilis az uniós törvényekkel, habár egy másik szabály azt mondja ki, hogy a dolgozókat nem lehet a koruk alapján diszkriminálni, ami valamilyen szinten ellentmond az előző véleménynek. Az indok, ami miatt jogosnak tartják a kötött nyugdíjba vonulási életkort az, hogy ezzel lehet biztosítani a brit munkaerőpiac rugalmasságát, a fiatalok bekapcsolódását, az új szakemberek alkalmazását.
Katja Hall, a CBI személyi ügyekért felelős igazgatója szerint a cégeknek megvan a lehetősége arra, hogy értékeljék, az adott munkavállaló mennyit tett hozzá a cég értékéhez, és a legtöbb esetben a legjobb tudásuk szerint szeretnék értékelni ezeknek az embereknek a teljesítményét, de meg kell tartani a jogot arra, hogy elutasítsák a dolgozók kérelmét a 65 éves kor feletti munkavállalásra, és nyugdíjba tudják őket küldeni.
A lehetőség elvesztése, hogy valaki 65 évesen nyugdíjba mehessen, nem tervezett következményeket vonhat maga után. A munkáltatók ugyanis sokszor nem vesznek fel egy ilyen idős dolgozót, de ha meg is teszik, azt sokszor csak a korábbinál alacsonyabb beosztásba.
Az uniós döntés azonban nagyon elkeserítő lehet azoknak az embereknek, akik komoly anyagi megfontolásból szerették volna folytatni a munkát. A brit legfelsőbb bíróság azonban még változtathat a helyzeten, ugyanis ha a nép nagy részének érdekében áll, akkor el lehet térni az uniós általános szabályoktól. Ez ügyben azonban aligha lesz döntés ebben az évben, így aki idén tölti be a 65 évet, annak nyugdíjba kell vonulnia.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


