Nálunk most kerül bevezetésre a választható portfoliós nyugdíjpénztári megtakarítás, s így annak lehetősége, hogy az egyének saját maguk dönthessenek arról, hogy mekkora kockázatot vállalnak. Az Egyesült Államokban viszont a TB-rendszeren kívül igencsak nagy bajba kerülhetnek azok, akik nem elég előrelátóak, s nem takarékoskodnak a nyugdíjas évekre.
A múlt héten megjelent adatok szerint a kalifornia államban mért munkanélküliségi ráta elérte a 7,3 százalékot, miközben az államok egyes részein minden tizedik munkaképes korúnak nincs állása. Egész Amerikában jellemzően emelkedik a munkanélküliségi ráta. Mindeközben már 2005 óta negatív az egyesült államokbeliek megtakarítási rátája, vagyis igen sokan többet költenek annál, mint amennyit keresnek.
Mindez a nyugdíjas évek szempontjából is aggasztó lehet, ugyanis ha az embernek nincs állása, nemhogy félretenni nem tud pénzéből, de még hitelt sem tud felvenni, így a nehéz időkben valószínűleg a már meglévő megtakarításokhoz fog hozzányúlni. Pontosan ez történik egyébként most is a tengerentúlon.
Ha minden kötél szakad, abban az esetben még segítséget nyújt az amerikaiak számára a társadalombiztosítási rendszer, melyet egyénenként nem lehet idő előtt felélni. Ez tulajdonképpen tehát egy "kényszer"-megtakarítás, melyben a kockázatot inkább az állam vállalja, mint az egyén, igaz, a hozamok nem szárnyalnak ebben az esetben, viszont van mire támaszkodni, ha minden kötél szakad.
Mindez azonban megváltozhat az Egyesült Államokban, ugyanis már 2000-ben is azzal kampányolt George Bush, hogy legalább részben privatizálja a társadalombiztosítást, mivel csak úgy maradhatna a rendszer fizetőképes, ha az emberek társadalombiztosításuk egy részét a részvénypiacokba fektethetnék.
A mostani elnökválasztási kampányban amennyiben McCain nyer, úgy várhatóan a reformot támogatók örülhetnek. Az elnökjelölt legutóbbi javaslata szerint a fiataloknak megvolna a lehetőségük arra, hogy a TB-megtakarítás egy részét saját maguk kezeljék, fektessék be. Könnyen lehet azonban, hogy ez a jelenlegi gazdasági helyzetben annyira nem jó ötlet. A fiataloknak tisztában kell lenniük azzal, hogy a részvények jóval nagyobb kockázatot hordoznak magukban, mint például az államkötvények.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A választható portfoliós rendszer Magyarországon éppen ezzel kapcsolatosan tartalmaz magában egy biztonsági féket, nyugdíjazást megelőzően 5 évvel nem lehet már a legkockázatosabb portfoliót választani.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.